Prawo

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Emeryci i renciści zyskają grosze. Podobnie osoby pobierające dodatki specjalne

Przejdź do - Emeryci i renciści zyskają grosze. Podobnie osoby pobierające dodatki specjalne

O zaledwie 120,1 zł więcej niż w lutym będą mogli dorobić wcześniejsi emeryci i renciści – bez groźby zmniejszenia wysokości wypłaty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. A to oznacza, że poczynając, od marca ta grupa osób w ciągu miesiąca będzie mogła maksymalnie zarobić bez utraty części świadczenia 2846,90 zł brutto.

Polacy ratują system emerytalny. Chcą pracować dłużej

Przejdź do - Polacy ratują system emerytalny. Chcą pracować dłużej

FUS ma nowe prognozy finansowe do 2021 r. Może być nieźle, o ile nie zmieni tego wiek emerytalny obniżany obecnie do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Jakie są rodzaje testamentów?

Przejdź do - Jakie są rodzaje testamentów?

Testamenty generalnie dzielimy na zwykłe oraz szczególne. Do pierwszej kategorii należą testament holograficzny czyli własnoręczny, testament notarialny oraz testament allograficzny. Charakteryzują się one tym, że mogą być sporządzone przez każdą osobę mającą zdolność do czynności prawnych w każdym czasie. Jeżeli taki testament nie zostanie odwołany przez spadkodawcę, będzie ważny  niezależnie od tego, ile czasu upłynie pomiędzy sporządzeniem testamentu a śmiercią spadkodawcy. Do testamentów szczególnych należą: testament ustny, testament podróżny oraz testament wojskowy. Testamenty te mogą być sporządzone jedynie w wyjątkowych przypadkach. Ponadto ich ważność jest ograniczona w czasie. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-02
Data publikacji:2016-02-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3412