Zdrowie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Przejdź do - Pierwsza pomoc przedmedyczna

„Życie ludzkie jest wartością najwyższą, wobec której nikomu obojętnie przejść nie wolno" – te słowa pisarza Stefana Żeromskiego, stały się motywem przewodnim zajęć warsztatowych zorganizowanych przez FPiR dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Sędziszów.

Relaks na zdrowie - zajęcia dla seniorów

Przejdź do - Relaks na zdrowie - zajęcia dla seniorów
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Oświaty "Pogodna Jesień" prowadzi zajęcia, którym początek dał jeden z pierwszych projektów "Relaks na zdrowie - zajęcia dla seniorów" dofinansowany przez gminę Włoszczowa.

 

Senior i Nordic Walking

Przejdź do - Senior i Nordic Walking

W zdrowym ciele, zdrowy duch” mówi stare porzekadło, które pomimo upływu lat nie traci na swej aktualności i – co ważniejsze - dotyczy każdego człowieka, bez względu na jego wiek. Jedną z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej, która zdobywa w Polsce coraz większa popularność jest Nordic Walking. Jak mówi sędziszowski fizjoterapeuta – Robert Dudek: „Nordic Walking można uprawiać w każdym wieku, dostosowując jedynie tempo marszu do własnych możliwości. Prawidłowo wykonywany marsz, z odpowiednio dobranymi kijkami, wzmacnia mięśnie i serce oraz zwalcza stres, ponieważ neutralizuje krążącą we krwi adrenalinę. To również doskonały sposób na wzmocnienie systemu odpornościowego”.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-02
Data publikacji:2016-02-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3691