Nasz Senior

Atrakcyjne miejsca

Artykuły

Milczący bohater - wspomnienia wnuczki żołnierza wyklętego

Przejdź do - Milczący bohater - wspomnienia wnuczki żołnierza wyklętego

Historia, przeszłość, ważne wydarzenia w dziejach naszego narodu, odwaga i walka o wolność Ojczyzny – to hasła bliskie memu sercu od zawsze. A w tym wszystkim – człowiek, żołnierz, cichy bohater, żołnierz wyklęty… Moje serce bije jeszcze mocniej… Przed oczyma staje mi dziadek – zamyślony i poważny.

Święty od serca

Przejdź do - Święty od serca

14 lutego w Koprzywnicy chleby mają kształt serca. Tego dnia odbywa się odpust na świętego Walentego oraz walentynkowy kiermasz. Koprzywnica ma niezwykle cenny zabytek – zespół pocysterski. W XVII wieku do romańskiego kościoła dobudowano bibliotekę, w której to znajduje się barokowa kaplica św. Walentego, ze słynącym łaskami obrazem i relikwiami świętego. Corocznie 14 lutego w parafii odprawiana jest msza święta w intencji zakochanych.

 

12 lutego 2016

Archiwalne pocztówki

Przejdź do - Archiwalne pocztówki

Świętokrzyskie sprzed wieku. Jedyna taka podróż sentymentalna. 460 dawnych pocztówek z Kielc i regionu znalazło się w albumie "Świętokrzyskie. Podróż sentymentalna". Dołączone są do nich opisy oraz historia pokazywanych miejsc i miejscowości. W piątek 12 lutego o godz. 18 w Wojewódzkim Domu Kultury można się będzie spotkać z jego autorami: Krzysztofem Lorkiem, Jarosławem Machnickim i Jerzym Osieckim - donosi Gazeta Wyborcza w Kielcach.

11 lutego 2016

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-29
Data publikacji:2016-01-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4487