Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Życzenia z okazji Europejskiego Dnia Seniora

Przejdź do - Życzenia z okazji Europejskiego Dnia Seniora

W tym szczególnym dniu, jednym z wielu w kalendarzu, doceniamy i podkreślamy doświadczenie Seniorów, ich mądrość i wiedzę, z których my, młodsze pokolenia możemy czerpać nieustannie. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, optymizmu i wielu lat życia pełnych miłości najbliższych, szacunku i ludzkiej życzliwości. Szanowni Państwo – Drodzy Seniorzy,  Jesteście nam potrzebni, bo bez Was nasze życie nie byłoby tak bogate w dobro i dążenia. Z wyrazami wdzięczności burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek oraz burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów Wacław Szarek.

 
20 października 2017

Jak sprawić, by jesień życia była inspirująca?

Przejdź do - Jak sprawić, by jesień życia była inspirująca?

Wprawdzie kartki w kalendarzu zmieniają się szybko, jakby książkę zamknął - mówią seniorzy z Klubu Barwy Jesieni. Jednak i ta pora życia może wciąż jeszcze czuć na plecach oddech młodzieńczego lata. Tak jest, dopóki snuje się  plany, spełnia marzenia i szuka nowych wyzwań. Dlatego chcą być aktywni i łączyć zainteresowania. Znaleźli czas, by w minione wakacje wyjechać do Ustronia Morskiego. Po dość intensywnym lecie potrzebują trochę wyciszenia, przytulają zapracowane nauką wnuki, a wieczorami ulubione książki. 27 września br. spotkali się na Dniu Seniora. - Nieco wcześniej niż przypada, ale dlatego, żeby wszyscy mogli dojechać - podkreślają. Pogodne twarze, rozmowy, nutka formalności, bo coś od czasu do czasu trzeba w Klubie przeorganizować. Na swoje spotkanie Seniorzy zaprosili  burmistrza Grzegorza Dziubka (w imieniu gospodarza gminy uczestniczyła Iwona Boratyn, kierownik Kancelarii Głównej UG/ rzecznik prasowy) oraz dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Dariusza Czechowskiego. Od 2015r. gmina, pierwsza w regionie, ma Kartę Seniora 60+ . Z oferty 23 partnerów programu korzysta już blisko 1000 osób, a niebawem powstanie Rada Seniorów, miejsce spotkań dla osób starszych oraz Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej. Starość może być też piękna. Powinniśmy wierzyć w to, że nasza jesień życia będzie złotym latem. I tego się trzymajmy!

28 września 2017

II Świętokrzyski Dzień Seniora: wrażenia uczestników z Sędziszowa

Przejdź do - II Świętokrzyski Dzień Seniora: wrażenia uczestników z Sędziszowa

W Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym POLANIKA już po raz drugi odbył się Świętokrzyski Dzień Seniora. To kolorowe, roztańczone i rozśpiewane wydarzenie miało miejsce  24 września br. w Chrustach koło Zagnańska, w sąsiedztwie Dębu Bartka, czyli najsłynniejszego polskiego drzewa-seniora. Nie mogło na nim zabraknąć również starszych mieszkańców Gminy Sędziszów. Fundacja Perspektywy i Rozwój dzięki wsparciu burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka organizowała więc kolejny wyjazd do bajecznej POLANIKI. W tym roku oprócz emocjonalnych i barwnych występów muzycznych organizatorzy przygotowali: szkolenie z podstaw samoobrony i bezpieczeństwa na co dzień, pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku ataków serca, udarów czy zasłabnięć, jogę śmiechu oraz naukę tańca połączoną z wielkim wspólnym występem. Ponadto można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji fizjoterapeutycznych i badania słuchu. Oprócz tego zorganizowano konkurs muzyczny z nagrodami. Przedstawiciele seniorów z Gminy Sędziszów także brali w nim udział. Dzielnie walczyli w kolejnych konkurencjach i otrzymali ciekawe nagrody. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i wójta Gminy Zagnańsk, a patronat medialny nad imprezą objęło Radio Kielce oraz TVP3 Kielce.

 

26 września 2017

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-29
Data publikacji:2016-01-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2464