Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

I Narodowa Pielgrzymka Seniorów

Przejdź do - I Narodowa Pielgrzymka Seniorów

Z udziałem ok. 700 osób 22 września na Jasnej Górze odbyła się Pierwsza Narodowa Pielgrzymka Seniorów. Spotkanie zorganizowane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej wpisało się w świętowanie obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Centralnym punktem spotkania seniorów była Msza Święta sprawowana w Bazylice. Eucharystii przewodniczył ks. abp Edward Nowak z Watykanu. Homilię wygłosił ks. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. Oprawę liturgiczną przygotował włoszczowski Chór Seniora "Niezastąpieni".

24 września 2018

Spotkanie Gminnej Rady Seniorów

Przejdź do - Spotkanie Gminnej Rady Seniorów

9 lipca na pierwszym roboczym posiedzeniu zebrała się Gminna Rada Seniorów. Omówiła i przyjęła plan pracy. Rada ma prezentować stanowisko seniorów w sprawach istotnych dla emerytów m.in. takich jak organizacja opieki zdrowotnej i społecznej, komunikacja publiczna, działalność edukacyjna i kulturalna. Będzie też wspierać aktywność osób starszych i zapobiegać ich marginalizacji.

10 lipca 2018

III Weekend Seniora

Przejdź do - III Weekend Seniora

Tradycyjnie odbędzie się w Chęcinach. Udział jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają transport i wyżywienie. To wydarzenie skierowane jest do seniorów z regionu świętokrzyskiego. Zachęcamy do udziału. Program w dołączonym plakacie. Więcej informacji można uzyskać w centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Kontakt tel. 41 315 10 97 lub 784 377 443.

6 lipca 2018

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-29
Data publikacji:2016-01-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5680