Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wojewódzka inauguracja kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior”

Przejdź do - Wojewódzka inauguracja kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior”

Dziękuje za wszystko, co robicie na rzecz seniorów – powiedziała do uczestników konferencji inaugurującej w regionie rządową kampanię „Bezpieczny i Aktywny Senior” wojewoda Agata Wojtyszek. Konferencja, podczas której zaprezentowano założenia kampanii informacyjnej, poświęconej bezpieczeństwu i aktywności osób starszych, odbyła się 8 marca br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści, eksperci, pracownicy samorządowi, przedstawiciele policji, inspekcji rządowych czy środowisk naukowych. Wojewoda tłumaczyła, że z myślą o osobach starszych urzędnicy chcą kreować i promować  inicjatywy, które  będą przykładem na to, że życie seniora nie musi być nudne. Kampania informacyjna ma też zmienić myślenie o ludziach w podeszłym wieku. Gmina Włoszczowa jako pierwsza w województwie w 2015r. wprowadziła Program Karta Seniora 60+ i realizuje szereg projektów, których celem jest aktywizacja najstarszych mieszkańców. Kartę Seniora po Włoszczowie wprowadziły inne samorządy, w tym Samorząd Województwa. W konferencji uczestniczyła Iwona Boratyn, kierownik Kancelarii Głównej UG Włoszczowa/rzecznik prasowy.

Przybywa partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora

Przejdź do - Przybywa partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora

O 12 instytucji poszerzyła się lista partnerów projektu Świętokrzyska Karta Seniora. Uroczyste podpisanie porozumień odbyło się  12 stycznia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z udziałem marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa.

Współpraca w ramach projektu gmina przyjazna seniorom

Przejdź do - Współpraca w ramach projektu gmina przyjazna seniorom

Fundacja Senior Plus będzie promować Włoszczowską Kartę Seniora w partnerskich placówkach na terenie kraju. Seniorzy będą  mogli korzystać z atrakcyjnych miejsc leczenia, wypoczynku, rehabilitacji,  jak również uczestniczyć w warsztatach organizowanych pod patronatem Międzynarodowego Instytutu Fizjoterapii i Zdrowia. Jak poinformował nas prezes krakowskiej  Fundacji Ryszard Bujak  współpraca przełoży się na zwiększenie aktywizacji osób starszych oraz promocję miasta i gminy przyjaznej seniorom. W przyszłości  seniorzy będą mogli korzystać z ulg na terenie całego kraju. Zapraszamy na stronę http://www.seniorplus.org/

 

15 grudnia 2016

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-29
Data publikacji:2016-01-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2051