Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wciąż są aktywni, pełni życia, przeżywają drugą młodość

Przejdź do - Wciąż są aktywni, pełni życia, przeżywają drugą młodość

Prognozy demograficzne mówią, że do 2020 r. seniorzy będą stanowić blisko 25 proc. polskiego społeczeństwa. 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Seniorzy na całym świecie, również w Polsce, są coraz bardziej aktywni i odważni. Niestraszne im duże wyzwania, wspólne wyprawy, czy zajęcia na uniwersytetach III wieku. Według danych statystycznych grupa społeczna, jaką stanowią osoby starsze, dynamicznie rośnie. Starzenie się społeczeństwa dotyczy nie tylko Polski, ale i innych krajów. Gdy Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 r. ustanawiało Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, chciało podkreślić, że w XXI wieku, zgodnie z demograficznymi trendami, problemy osób starszych będą jednym z najważniejszych wyzwań na całym świecie. Wczoraj z okazji nadchodzącego święta seniorów spotkał się nasz Klub Seniora Barwy Jesieni. Najstarsza członkini klubu w przyszłym roku ukończy 95 lat. Życzenia Seniorom złożył burmistrz Grzegorz Dziubek oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marta Grabiec. Burmistrz zapowiedział zorganizowanie przez OPS „Seniorady” i powstanie we Włoszczowie Uniwersytetu III Wieku.

Szpital Wojewódzki przypomina o bezpłatnych badaniach dla seniorów

Przejdź do - Szpital Wojewódzki przypomina o bezpłatnych badaniach dla seniorów

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach realizowany jest „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. W roku 2019, lekarze z Kliniki Chirurgii Naczyniowej placówki, w ramach akcji, będą mogli przebadać 600 osób.

Życzenia Noworoczne

Przejdź do - Życzenia Noworoczne

Z okazji Nowego Roku 2019 prosimy o przyjęcie najlepszych życzeń od przewodniczącego Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorza Dudkiewicza oraz burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka.

31 grudnia 2018

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-29
Data publikacji:2016-01-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:7330