Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

II Świętokrzyski Dzień Seniora

Powiększ zdjęcie

Kochamy Seniorów! Pod takim hasłem całoroczną akcję na rzecz aktywności osób 60+ prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Polanika, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie najsłynniejszego polskiego seniora – Dębu Bartek. Akcja to cykl wydarzeń, w tym turnusów, podczas których ośrodek nie tylko chce zachęcić do niosącej same plusy większej aktywności fizycznej. To także organizacja spotkań edukacyjnych i takich, które łączą pokolenia oraz pokazują, jak ważni są seniorzy dla młodszych pokoleń. W tym roku zapraszamy 24 września.

II Biesiada Seniorów w Sędziszowie

Powiększ zdjęcie

Piękne lipcowe popołudnie, muzyka, śpiew, wspaniała zabawa i Seniorzy! Oj, działo się 29 lipca br. w Sędziszowie! Na zaproszenie burmistrza Sędziszowa Wacława Szarka oraz Fundacji Perspektywy i Rozwój przybyli nie tylko goście z samego Sędziszowa, ale także okolic. Swoją obecnością zaszczycili nas również seniorzy z powiatu włoszczowskiego. Przy muzyce w wykonaniu niezawodnego Leszka Wawrzyły wszyscy bawili się wyśmienicie. Gwiazdą wieczoru była krakowska artystka Marta Bizoń, która wystąpiła ze swoim pięknym i chwytającym za serce repertuarem. Seniorzy rozśpiewali się na całego. Mieli także możliwość wypróbowania swoich sił wokalnych w konkursie muzycznym. Wyróżnienia i nagrody w tej konkurencji powędrowały do seniorów z Moskorzewa, Gniewięcina, Sędziszowa i Skroniowa. Organizatorzy zadbali nie tylko o strawę duchową, każdy uczestnik biesiady otrzymał poczęstunek. Szkoda, że czas spędzany w miłym towarzystwie zwykle kończy się za szybko. Już nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego biesiadowania!

 

Weekend Seniora

Powiększ zdjęcie

Odbędzie się w dniach  8-9 lipca br. w Chęcinach. Zapraszamy Seniorów z gminy Włoszczowa do udziału w drugiej edycji spotkania. W załącznikach publikujemy informacje i program wydarzenia.