Przybywa partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
13 stycznia 2017

O 12 instytucji poszerzyła się lista partnerów projektu Świętokrzyska Karta Seniora. Uroczyste podpisanie porozumień odbyło się  12 stycznia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z udziałem marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa.

Świętokrzyska Karta Seniora skierowana jest do osób, które ukończyły 60 lat, jest formą wsparcia w dostępie do różnych form życia społecznego, kulturalnego, prozdrowotnego i gospodarczego. Karta daje możliwość skorzystania z ulg, rabatów, zniżek na bilety lub usługi oferowane przez partnerów projektu. Projekt rozpoczął się w 2016 roku, obecnie posiada 25 partnerów.

Ciekawą ofertę dla seniorów stworzyły lokalne firmy, instytucje, organizacje, muzea, a także szkoła językowa i szkoła karate. - To zachęta do aktywności dla mieszkańców naszego regionu, ale nie tylko, bo adresatami inicjatywy są osoby powyżej 60. roku życia z całej Polski. Jest to pewien magnes, który ma przyciągać do województwa świętokrzyskiego, a także czynić życie osób, które pracowały, a teraz mają trochę więcej czasu, ciekawszym. Seniorzy pokazują, że potrafią być aktywni w różnych dziedzinach, dlatego z pewnością i tę ofertę przywitają ochoczo - podkreślił Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Wśród nowych partnerów projektu znaleźli się: Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, Świętokrzyski Klub Karate Kyokushin, Centrum Kształcenia Ustawicznego College Medyczny, Empik School Kielce, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, Fabryka Porcelany AS Ćmielów, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu, Gospodarstwo Agroturystyczne „Leśne Zacisze” w Lisowie, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie, Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach.

Jedną z ciekawszych propozycji jest oferta Świętokrzyskiego Klubu Karate Kyokushin, który proponuje 50. procentowy rabat na zajęcia fitness i zdrowy kręgosłup w prowadzonym przez klub Świętokrzyskim Centrum Sportu.

Świętokrzyska Karta Seniora nie jest odrębnym dokumentem. Do korzystania z ulg upoważnia ważny dowód osobisty.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Kielcach

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-01-13
Data publikacji:2017-01-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Iwona Boratyn
Liczba odwiedzin:753