Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie – miejscem przyjaznym dla Seniorów

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
6 lutego 2016

OSiR dla Seniorów i aktywność fizyczna dla seniorów - to jest to. Kto myśli lub twierdzi inaczej – jest w błędzie. Znane wszystkim przysłowie: „W zdrowym ciele zdrowy duch” okazuje się nie tylko aktualne i prawdziwe, ale dotyczy ludzi w każdym wieku. Przekonali się o tym uczestnicy projektu Czas Juniora i Seniora realizowanego przez Fundację Perspektywy i Rozwój w partnerstwie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sędziszowie, a współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Podczas spotkania z lekarzem medycyny sportowej – Stanisławem Grzybem – uczestnicy usłyszeli fachową opinię: „Ruch, aktywność fizyczna jest najlepszym, darmowym i niczym niezastąpionym lekarstwem na wszelkie dolegliwości fizyczne i psychiczne. Nie da się go zastąpić żadnymi tabletkami, syropami i maściami. Korzystajmy z niego tak często, jak jest to możliwe, tym bardziej, że posiadamy tak wspaniałe zaplecze w postaci miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Bazy Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej. Nie wstydźmy się korzystać z zajęć na basenie, chodzić z kijkami czy biegać. Najgorsze, co może zrobić człowiek, to zamknąć się – z różnych powodów – na świat i drugiego człowieka. Bądźmy więc aktywni fizycznie w każdym wieku! To doda nam zdrowia, sił i poprawi samopoczucie”.

Zarówno seniorzy, jak i juniorzy skorzystali z rady lekarza i czynnie brali udział we wszystkich organizowanych formach aktywności fizycznej: nauce pływania, zajęciach ruchowych w wodzie, zajęciach ruchowo – tanecznych, rajdach pieszych z wykorzystaniem techniki Nordic Walking oraz rajdach rowerowych. Poniższe zdjęcia są dowodem na to, że ruch jest atrakcyjny i możliwy w każdym wieku, a Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie (www.osir.sedziszow.pl) – miejscem przyjaznym zarówno dla juniorów, jak i seniorów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-06
Data publikacji:2016-02-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Iwona Boratyn
Liczba odwiedzin:1680