Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

Konkurs fotograficzny pokaże Świętokrzyskie oczami seniorów

Powiększ zdjęcie

„Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” – pierwszą edycję konkursu pod takim tytułem dla osób  powyżej 60 roku życia organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Prace można nadsyłać do 30 grudnia 2016 roku. Ideą przedsięwzięcia jest zachęcanie seniorów do twórczej aktywności i pokazanie ich oczami przyrodniczych i historycznych walorów województwa świętokrzyskiego.

Senior i joga

Powiększ zdjęcie

W dniach 15 i 16 października br. Fundacja Perspektywy i Rozwój zrealizowała proj pod nazwą: SENIOR & JOGA. Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2016 r. Głównym celem projektu było poszukiwanie drogowskazu do pełnego wykorzystania potencjału, jaki tkwi w każdym seniorze, w formie uczestnictwa w kursie jogi. Działania projektowe zostały przeprowadzone w Centrum Promocji Zdrowia TARASKA położonym w Sulejowskim Parku Krajobrazowym. Wszystkie działania miały za zadanie rozwinięcie wiedzy na temat skutecznego radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami współczesnego życia - na poziomie ciała, umysłu i ducha. 

 

 

27 października 2016
Czytaj więcej o: Senior i joga

Świętokrzyski Dzień Seniora w "POLANICE"

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyski Dzień Seniora  - wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o seniorach odbyło się 9 października w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym "POLANIKA" w Chrustach, koło Zagnańska. Ze świętokrzyskimi seniorami integrowali się: marszałek Adam Jarubas oraz doradca marszałka do spraw seniorów Jerzy Pyrek. Nie mogło tam również zabraknąć seniorów z gminy Sędziszów. Dzięki wsparciu finansowemu burmistrza  Wacława Szarka seniorzy wzięli udział w tym kolorowym  i rozśpiewanym wydarzeniu.