Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

Dzień Seniora

Powiększ zdjęcie

Włoszczowski Klub Seniora "Barwy Jesieni" 21 września br. spotkał się na swoim dorocznym podsumowaniu działalności, wspomnieniach ze wspólnych wypraw i planował kalendarz na następne miesiące. Klub zrzesza 53 osoby. Zaproszenie Seniorów przyjęli burmistrz Grzegorz Dziubek i dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie Dariusz Czechowski. Burmistrz zachęcał gospodarzy do korzystania z Karty Seniora 60+, która została wprowadzona w gminie w marcu 2015 r., jako pierwsza w regionie świętokrzyskim oraz do oferty senioralnej przygotowanej kilka dni temu przez marszałka województwa Adama Jarubasa.

Świętokrzyska Karta Seniora

Powiększ zdjęcie Fot.%20Wojciech%20Habdas

Województwo świętokrzyskie wprowadzi Kartę Seniora. W ramach programu, osoby po 60 roku życia będą mogły korzystać ze zniżek w instytucjach podlegających marszałkowi, jak np. teatr i w prywatnych firmach usługowych, które przystąpią do projektu. Wysokość ulg będzie zależała od umowy Urzędu Marszałkowskiego z partnerami.

Senior Obywatel

Powiększ zdjęcie Warsztaty%20we%20Włoszczowie

Warsztaty dedykowane przedstawicielom organizacji seniorskich zamierzających zainicjować utworzenie Gminnych Rad Seniorów odbyły się 14 września br. w Urzędzie Gminy Włoszczowa, a 15 września w UMiG w Sędziszowie. Rady będą ciałem opiniodawczym, a ich zadaniem będzie zajmowanie się lokalną tematyką senioralną. Warsztaty przygotowały: Centrum Aktywności Lokalnej Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju we Włoszczowie, Fundacja Perspektywy i Rozwój w Sędziszowie oraz samorządy Sędziszowa i Włoszczowy, które współdziałają w zakresie programów senioralnych.