Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

Szpital Wojewódzki przypomina o bezpłatnych badaniach dla seniorów

Powiększ zdjęcie

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach realizowany jest „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. W roku 2019, lekarze z Kliniki Chirurgii Naczyniowej placówki, w ramach akcji, będą mogli przebadać 600 osób.

Życzenia Noworoczne

Powiększ zdjęcie

Z okazji Nowego Roku 2019 prosimy o przyjęcie najlepszych życzeń od przewodniczącego Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorza Dudkiewicza oraz burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka.

I Narodowa Pielgrzymka Seniorów

Powiększ zdjęcie

Z udziałem ok. 700 osób 22 września na Jasnej Górze odbyła się Pierwsza Narodowa Pielgrzymka Seniorów. Spotkanie zorganizowane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej wpisało się w świętowanie obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Centralnym punktem spotkania seniorów była Msza Święta sprawowana w Bazylice. Eucharystii przewodniczył ks. abp Edward Nowak z Watykanu. Homilię wygłosił ks. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. Oprawę liturgiczną przygotował włoszczowski Chór Seniora "Niezastąpieni".