Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

Senior i joga

Powiększ zdjęcie

W dniach 15 i 16 października br. Fundacja Perspektywy i Rozwój zrealizowała proj pod nazwą: SENIOR & JOGA. Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2016 r. Głównym celem projektu było poszukiwanie drogowskazu do pełnego wykorzystania potencjału, jaki tkwi w każdym seniorze, w formie uczestnictwa w kursie jogi. Działania projektowe zostały przeprowadzone w Centrum Promocji Zdrowia TARASKA położonym w Sulejowskim Parku Krajobrazowym. Wszystkie działania miały za zadanie rozwinięcie wiedzy na temat skutecznego radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami współczesnego życia - na poziomie ciała, umysłu i ducha. 

 

 

27 października 2016
Czytaj więcej o: Senior i joga

Świętokrzyski Dzień Seniora w "POLANICE"

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyski Dzień Seniora  - wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o seniorach odbyło się 9 października w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym "POLANIKA" w Chrustach, koło Zagnańska. Ze świętokrzyskimi seniorami integrowali się: marszałek Adam Jarubas oraz doradca marszałka do spraw seniorów Jerzy Pyrek. Nie mogło tam również zabraknąć seniorów z gminy Sędziszów. Dzięki wsparciu finansowemu burmistrza  Wacława Szarka seniorzy wzięli udział w tym kolorowym  i rozśpiewanym wydarzeniu.

Uśmiech seniora” udowadnia, że jesień życia jest piękna i wesoła

Powiększ zdjęcie

Życzę, żebyście tę jesień życia przeżyli w zdrowiu i spokoju. Jesteście nam potrzebni, a  Wasze cenne rady służą kolejnym pokoleniom.  To właśnie od Was uczymy się zaangażowania i odpowiedzialności społecznej  – zwróciła się  do 270 seniorów członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, inaugurując 18 października br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach siódmą edycję „Uśmiechu Seniora”. Wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski w Kielcach integruje mieszkające w regionie osoby w starszym wieku oraz udowadnia,  że wiek ten może być piękny oraz twórczy.