Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szanowni Państwo

Gmina Włoszczowa wspólnie z Gminą Sędziszów oraz sędziszowską Fundacją Perspektywy i Rozwój tworzy portal dla Seniorów. Internetowa platforma umożliwi dyskusję i zdobywanie ciekawych informacji. Tu będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, jak uzyskać poradę prawną czy dotrzeć do dobrego lekarza specjalisty, gdzie tanio i ciekawie wypocząć, które sanatoria mają dla Seniorów specjalną ofertę, jaką trasę wybrać na rower, co oferują biura podróży. Portal ma także zachęcić Seniorów do aktywności i wzajemnej pomocy. W Gminie Włoszczowa i w Gminie Sędziszów działają Kluby Seniora czy stowarzyszenia Seniorów - niezależne i samodzielnie, pełne aktywności, wigoru, użyteczne w życiu społecznym. Ich głównym zadaniem jest przełamywanie izolacji i samotności, z jaką często borykają się ludzie starsi. Jest to także forma wspierania i zaspokajania wielu potrzeb osób starszych. Tym najważniejszym pragnieniem jest poczucie bycia potrzebnym, zauważanym, docenianym. Chcemy włączyć się w aktywizację i integrację osób starszych, nie tylko w tych dwóch samorządach. Razem z Państwem pragniemy tworzyć nowe więzi społeczne i organizować wzajemną pomoc, ale ze stosowaniem zasady wzajemności, bo przecież Seniorzy mogą wiele ofiarować młodszym. Zależy na na tym, by zapobiegać rosnącej przepaści między Seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych. Zapraszamy do wspólnego budowania platformy informacyjnej, dzielenia się swoimi umiejętnościami, ocenami, pomysłami.

Najnowsze aktualności

Wciąż są aktywni, pełni życia, przeżywają drugą młodość

Powiększ zdjęcie

Prognozy demograficzne mówią, że do 2020 r. seniorzy będą stanowić blisko 25 proc. polskiego społeczeństwa. 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Seniorzy na całym świecie, również w Polsce, są coraz bardziej aktywni i odważni. Niestraszne im duże wyzwania, wspólne wyprawy, czy zajęcia na uniwersytetach III wieku. Według danych statystycznych grupa społeczna, jaką stanowią osoby starsze, dynamicznie rośnie. Starzenie się społeczeństwa dotyczy nie tylko Polski, ale i innych krajów. Gdy Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 r. ustanawiało Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, chciało podkreślić, że w XXI wieku, zgodnie z demograficznymi trendami, problemy osób starszych będą jednym z najważniejszych wyzwań na całym świecie. Wczoraj z okazji nadchodzącego święta seniorów spotkał się nasz Klub Seniora Barwy Jesieni. Najstarsza członkini klubu w przyszłym roku ukończy 95 lat. Życzenia Seniorom złożył burmistrz Grzegorz Dziubek oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marta Grabiec. Burmistrz zapowiedział zorganizowanie przez OPS „Seniorady” i powstanie we Włoszczowie Uniwersytetu III Wieku.

Szpital Wojewódzki przypomina o bezpłatnych badaniach dla seniorów

Powiększ zdjęcie

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach realizowany jest „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. W roku 2019, lekarze z Kliniki Chirurgii Naczyniowej placówki, w ramach akcji, będą mogli przebadać 600 osób.

Życzenia Noworoczne

Powiększ zdjęcie

Z okazji Nowego Roku 2019 prosimy o przyjęcie najlepszych życzeń od przewodniczącego Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorza Dudkiewicza oraz burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka.