wydarzenia 2016

ŻYCZENIA


NAUKI PŁYWANIA - PRZERWA W ZAJĘCIACH

Szanowni Klienci,
W związku z okresem świątecznym informujemy o przerwie w prowadzeniu zajęć NAUKI PŁYWANIA od 24.12.2016r. (SOBOTA) do 01.01.2017r. (NIEDZIELA).
Zapraszamy ponownie od 02.01.2017r. (PONIEDZIAŁEK).

GODZINY OTWARCIA PŁYWALNI NEMO W ŚWIĘTA I NOWY ROK


Zaproszenie do składania ofert na najem pomieszczenia

Zaproszenie do składania ofert na najem pomieszczenia

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie zaprasza do składania pisemnych ofert na najem pomieszczenia o pow. 61,20 m2 położonego na piętrze budynku basenu NEMO we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 43 z przeznaczeniem na działalność gospodarczą - bufet.

Okres najmu: 1 rok.

Zaproszenie do składania ofert (Plik PDF)
Formularz oferty (Plik PDF)
Formularz oferty (Plik DOC)

IV EDYCJA LIGI PŁYWACKIEJ SEZONU 2016/2017 - drugie spotkanie

W środę, 7 grudnia na Pływalni Nemo odbyło się drugie spotkanie w ramach Ligi Pływackiej sezonu 2016/2017. Tym razem młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich rywalizowała w dwóch kategoriach obejmujących dwa style pływackie: grzbietowy (50 m) oraz klasyczny (50 m).

Poniżej relacja foto.MIKOŁAJKI NA PŁYWALNI NEMO!!! - 6 grudnia

Zapraszamy dziś (6 grudnia) wszystkie dzieciaki wraz z rodzicami na Pływalnię Nemo.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA KAŻDEGO DZIECKA ZOSTAWIŁ SŁODKI UPOMINEK!!!

Od godziny 17 do 18 dla najmłodszych przygotowaliśmy MIKOŁAJKOWE GRY I ZABAWY W WODZIE.


I TURNIEJ SAMORZĄDOWCÓW WATERPOLO 2016

"Piłka jest okrągła, a bramki są dwie"
Kazimierz Górski

W sobotę, 26 listopada na Pływalni Nemo odbył się I TURNIEJ SAMORZĄDOWCÓW WATERPOLO 2016. W rywalizacji udział wzięły dwie drużyny - samorządowców reprezentujących powiat oraz gminę.

W trakcie meczu, który trwał 20 minut (dwie połowy po 10 minut) w wodzie panowała pozytywna i przyjazna atmosfera, choć momentami nie brakowało ducha walki i zaciętej sportowej rywalizacji. Mimo, że obie drużyny grały na wyrównanym poziomie rozgrywki waterpolo zakończyły się zwycięstwem samorządowców powiatu. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy.


Celem rozgrywek zorganizowanych przez OSiR było przede wszystkim krzewienie kultury fizycznej oraz popularyzacja piłki wodnej. Waterpolo łączy w sobie ducha sportów zespołowych (z piłką w roli głównej) wraz z mnóstwem korzyści płynących z poruszania się w wodzie. Oczywiście zamierzony cel udało się osiągnąć - samorządowcy łącząc aktywność fizyczną z dobrą zabawą udowodnili, że piłka wodna jest dyscypliną niezwykle atrakcyjną.


"PROJEKT UMIEM PŁYWAĆ 2016/2017" NA PŁYWALNI NEMO

Od września na Pływalni Nemo realizowany jest po raz kolejny projekt powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”, w którym uczestniczą dzieci klas I – III z gminy Przyrów.


Dzieciaki z radością i ogromnym zapałem korzystają z atrakcji basenu łącząc zabawę z nauką pływania pod okiem wykwalifikowanej kadry.


IV EDYCJA LIGI PŁYWACKIEJ SEZONU 2016/2017 - pierwsze spotkanie

We wtorek, 8 listopada na Pływalni Nemo odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Ligi Pływackiej Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach obejmujących dwa style pływackie: dowolny (25 m), grzbietowy (25 m) oraz dowolny (4x 25 m).


Celem Ligi Pływackiej organizowanej przez OSiR jest popularyzowanie pływania oraz kształtowanie odpowiednich nawyków dotyczących uprawiania różnych form aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży naszej gminy. Poniżej ogólna klasyfikacja zawodów.Punktacja Liga Pływacka Listopad 2016 (PDF)

7 GRUDNIA zapraszamy do wzięcia udziału w drugim etapie Ligi!

I TURNIEJU SAMORZĄDOWCÓW WATERPOLO 2016

Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie serdecznie zaprasza Samorządowców do wzięcia udziału w I TURNIEJU SAMORZĄDOWCÓW WATERPOLO 2016.

Rozgrywki odbędą się 26 listopada (CZWARTEK) o godzinie 10:00 na Pływalni Nemo we Włoszczowie przy ulicy Wiśniowej 43.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 24 listopada w kasie Basenu Nemo – osobiście bądź pod numerem telefonu 41 33 35 101.

ZAPRASZAMY!!!


REGULAMIN I TURNIEJU SAMORZĄDOWCÓW WATERPOLO 2016 (PDF)

INFORMACJA

Szanowni Klienci, dnia 11 listopada (PIĄTEK) Pływalnia Nemo będzie czynna od 15:00.

W tym dniu Nauki Pływania zostają odwołane.

X EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

28 października 2016r. na Pływalni Nemo odbył się trzeci etap powiatowego konkursu wiedzy dotyczącej ogólnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W rywalizacji udział wzięli uczniowie klas piątych szkół podstawowych z Bukowy, Czostkowa, Konieczna, Krasocina, Oleszna, Secemina, oraz z ZPO nr 1 i ZPO nr 2 z Włoszczowy (w sumie osiem drużyn). Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej we Włoszczowie, strażacy oraz ratownicy Pływalni.

Pierwsze dwa etapy - prezentacja prac plastycznych na temat „Daj się zobaczyć ” i test z wiedzy o bezpieczeństwie oraz rowerowy tor przeszkód odbyły się na Hali Sportowej OSiR.

W ramach trzeciego etapu na basenie przeprowadzono następujące konkurencje: ześlizg rurą na czas, pływanie, rzut do celu oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.


Największą ilość punktów i tym samym pierwsze miejsce w X Edycji Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” zajęli uczniowie z ZPO nr 1 we Włoszczowie. Wygrane drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli: Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie mł. insp. Marzena Piórkowska i jej zastępca mł. insp. Krzysztof Kozieł, Wicestarosta Włoszczowski, Zbigniew Krzysiek, a także dyrektor OSiR, Andrzej Kiedrzynek oraz kierownik KRUS. Ponadto, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.


Zwycięskiej drużynie życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!

Końcowa klasyfikacja konkursu:
I miejsce – ZPO nr 1 we Włoszczowie
II miejsce – Czostków
III miejsce – Konieczno

HALLOWEEN

W dniach od 29 do 31 października osoby odwiedzające Pływalnię Nemo mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych w związku z Halloween.

Zabawy związane z amerykańskim świętem zostały zorganizowane na Pływalni z tzw. „przymrużeniem oka”, a ich głównymi adresatami były przybywające na basen dzieciaki.

Halloweenową atmosferę zapewnił panujący na holu basenowym półmrok i „straszne” dekoracje, które u najmodszych gości wzbudzały nutkę tajemniczości i strachu. Do biorących udział w zabawach dzieciaków uśmiechała się wesoło czarownica, zza lady szatni zerkała świecąca Pani Dynia, a logo basenu nawiedziły nietoperze, które bacznie obserwowały przebieg losowania.


Jedną z głównych atrakcji było malowanie strasznych minek na balonach. Najmłodsi mieli również możliwość wzięcia udziału w losowaniu „Nagroda albo psikus”. Wymagało to jednak nieco odwagi – losy umieszczone były w upiornie przyozdobionym pudełku. A było warto, ponieważ oprócz karteczek z napisem „psikus – zgłoś się do kasy po słodki upominek” uczestnicy mogli wylosować darmowe wejście na basen.


Ku naszemu miłemu zaskoczeniu przygotowany przez nas program Halloween cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przybyli chętnie uczestniczyli we wszystkich zabawach i mimo „strasznej” atmosfery na ich twarzach malowały się uśmiechy, – i również w tym wypadku sensu nabierają słowa „Strach ma wielkie oczy”!!

HALLOWEEN NA PŁYWALNI NEMO!!!


Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do odwiedzenia Pływalni Nemo w dniach 29 - 31 października.
W związku ze zbliżającym się świętem Halloween na przybyłych gości czekać będą „straszne” atrakcje.

W programie:

- malowanie balonów
- losowanie „Nagroda albo psikus”
- dla każdego dziecka słodki upominek

ZAPRASZAMY!!

Rezerwacja brodzika

Szanowni klienci!

Informujemy, że w ŚRODY od 16:00 do 17:00 BRODZIK jest zarezerwowany przez grupę dzieci uczącą się pływać.

Za utrudnienia przepraszamy!

IV EDYCJA LIGI PŁYWACKIEJ SEZONU 2016/2017

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Edycji Ligi Pływackiej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sezonu 2016/2017.

Spotkania będą odbywać się na Pływalni Nemo przy ul.Wiśniowej 43 w poniższych terminach:
->8 listopada
->7 grudnia
->10 stycznia
->7 marca


Zawody dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych rozpoczynają się o godzinie 09:00, a dla młodzieży szkół średnich o 10:30. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w poszczególnych grupach wiekowych reprezentując swoją szkołę w różnych stylach pływackich.

Celem Ligi Pływackiej jest popularyzowanie pływania oraz kształtowanie odpowiednich nawyków dotyczących uprawiania różnych form aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży naszej gminy.

Wytycznie dotyczące IV Edycji Ligi Pływackiej

1. Reprezentacja każdej szkoły może składać się maksymalnie z 15 zawodników.
Szkoły podstawowe muszą wystawić minimum 5 zawodników z klas I-III.
2. Podczas każdej edycji zawodnicy będą mieli do przepłynięcia dwa dystanse – indywidualne, oraz wytypowani – sztafetę.
3. W konkurencjach indywidualnych pierwszych dziesięciu zawodników zdobywa punkty dla swojej szkoły; I-11P, II-9P, III-8P…………..,X-1P.
4. W konkurencjach sztafetowych punkty przydziela się za: I-7P, II-5P, III- 4P,IV- 3P, V-2P, VI-1P.
5. Każda szkoła może wystawić 2 sztafety chłopców i dziewcząt oraz mieszane podczas jednej edycji.
6. Jeden uczestnik może startować w każdej konkurencji indywidualnej i jednej sztafecie.
7. Na zawodach obowiązują przepisy FINA.
9. Zgłoszenia do zawodów na załączonych kartach startowych wraz z listą uczestników i podpisem
10. Dyrekcję szkół prosimy o zapewnienie opieki nad młodzieżą w dniu zawodów.
11. Konkurencje dla poszczególnych edycji Ligi Pływackiej:

LISTOPAD
- 25m dowolny
- 25m grzbiet
- 4x25m dowolny

GRUDZIEŃ
- 25m klasyk
- 25m grzbiet
- 8x25 dowolny – mieszany

STYCZEŃ
- 50m grzbiet
- 50m dowolny
- 4x50m dowolny

MARZEC
- 50m dowolny
- 50m klasyk
- 4x50m dowolny – mieszany

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ZAWODACH!!!
ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY ORAZ SAMYCH SUKCESÓW
Organizator
OSiR Włoszczowa

X EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”

28 października 2016r. na Pływalni Nemo odbędzie się powiatowy etap konkursu wiedzy dotyczącej ogólnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs wzorem minionych lat organizowany jest dla uczniów klas piątych szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego, a nad jego przebiegiem na poziomie powiatowym czuwać będą funkcjonariusze Komendy Powiatowej we Włoszczowie.

Celem konkursu jest propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej oraz przygotowanie dzieci do rozważnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego

Spośród wszystkich szkół biorących udział w rywalizacji na poziomie powiatowym, do ostatniego – wojewódzkiego etapu przejdzie tylko jedna – najlepsza drużyna.
Finał X Edycji „Bezpieczeństwo na piątkę” planowany jest na listopad 2016r. podczas organizowanych Targów Kielce.

Wszystkim uczestnikom życzymy POWODZENIA!!!

Strona regulaminu konkursu

AQUA FITNESS - START PAŹDZIERNIK!!!


Zapraszamy w każdy wtorek i piątek o godzinie 20:00.
Aqua fitness łączy w sobie nie tyko elementy ćwiczeń, ale również relaksu i odprężenia.

Dołącz do nas i bądź w formie:)

INFORMACJA

Szanowni Klienci, informujemy, że otwarcie Pływalni Nemo po przerwie technologicznej planowane jest na dzień 26 września.

W związku z nadal trwającymi pracami specjalistycznymi prosimy o śledzenie naszej strony internetowej OSIR oraz facebooka, gdzie będziemy na bieżąco informować o ewentualnych zmianach.

WYDŁUŻENIE CZASU PRZERWY TECHNICZNEJ NA PŁYWALNI NEMO!!

Szanowni Klienci, Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie informuje, że Pływalnia będzie udostępniona klientom w DRUGIEJ POŁOWY WRZEŚNIA.

Przesunięcie terminu otwarcia spowodowane jest koniecznością wykonania robót regeneracyjnych, które przeprowadzane są wewnątrz zbiorników filtracyjnych i reakcyjnych ozonu, po sześcioletnim okresie ich użytkowania.

Informujemy, iż ważność wszystkich KARNETÓW NA OKAZICIELA zostanie przedłużona o czas trwania przerwy!!!

Prosimy o śledzenie na bieżąco naszej strony internetowej OSIR oraz facebooka, gdzie poinformujemy o terminie zakończenia prac.

Za utrudnienia przepraszamy!!!

Przerwa techniczna

Szanowni Klienci, informujemy, iż w związku z przerwą technologiczną basen NEMO będzie nieczynny od dnia 1.09.2016r. (czwartek) do dnia 11.09.2016r. włącznie (niedziela). Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy ponownie od 12.09.2016r. (poniedziałek).


Termin ważności wszystkich karnetów kwotowych (na okaziciela) zostanie wydłużony o czas przerwy tj. 11 dni.

Zajęcia korekcyjne wad postawy 2016/2017

Trwają zapisy na zajęcia korekcyjne wad postawy w wodzie!!

START - PAŹDZIERNIK

Osoba chcąca uczestniczyć w zajęciach ma obowiązek ustalenia przez badania lekarskie (lekarz rodzinny) rodzaju wady postawy.


Pomyśl o swoim kręgosłupie zanim sam zacznie o sobie przypominać!!!

Nauka Pływania 2016/2017

Dołącz do nas już dziś! Rozpoczęliśmy zapisy na NAUKĘ PŁYWANIA,która wystartuje na basenie Nemo już od października!!!


W ofercie:
- nauka pływania indywidualna lub grupowa
- dobór grup według wieku i umiejętności
- poziomowy system szkolenia
- zajęcia z doświadczonymi instruktorami

Jeśli się wahasz, przemyśl to – z nami nic nie tracisz, jedynie ZYSKUJESZ:
- oswojenie z wodą
- przełamanie bariery strachu
- poznanie różnych technik pływackich
- zwiększenie wydolności organizmu
- zdrowy, młody wygląd
- szczupłą i wysportowaną sylwetkę
- świetną rozrywkę, relaks i odprężenie

ZRÓB TO DLA SIEBIE - WYPŁYWAJ SOBIE ZDROWIE i DOBRY HUMOR!!

Zgłoś się bezpośrednio do kasy basenu bądź zadzwoń pod numer: 41 33 35 101

- Regulamin szkółki pływania NEMO we Włoszczowie (PDF)
- Zgoda na uczestnictwo w zajęciach (PDF)

Informacja

W dniu 15 sierpnia (poniedziałek) zapraszamy do korzystania z usług basenu Nemo w godzinach 15:00 - 22:00.

Zajęcia wakacyjne razem z NEMO

W dniach 8 lipca 2016r. i 14 lipca 2016r. podobnie jak w latach ubiegłych, Domu Kultury we Włoszczowie zorganizował cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci w wieku szkolnym.


Największym zainteresowaniem podopiecznych cieszyły się wspólne wyprawy na kryty basen NEMO we Włoszczowie. Dzieci korzystały z wszelkich atrakcji znajdujących się na terenie pływalni takich jak: gry i zabawy w wodzie, zjazd rurą na czas, kąpiele wodne w jacuzzi, masaże z wykorzystaniem biczy wodnych.


Międzynarodowy projekt Workamp Krasocin na basenie „Nemo” już po raz trzeci.

Od trzech lat trwa już współpraca pomiędzy organizatorami wyjątkowego wydarzenia, międzynarodowego projektu Workcamp Krasocin, a dyrekcją OSiR Włoszczowa, w wyniku którego grupa dzieci biorących udział w dwutygodniowych półkoloniach i ich opiekunowie mogli ponownie nieodpłatnie odpoczywać i doskonale bawić się na miejscowym basenie „Nemo”.


W okresie od 2 do 15 lipca Krasocin gościł Özena z Turcji, Sabinę z Szwecji, Alana z Irlandii, Pavlínę z Czech, Elizabeth z Ukrainy, Mesi z Węgier , Julio z Hiszpanii, Verę z Tajwanu i Magdalenę, wolontariuszkę z Lublina. Młodzi ludzie, przy wsparciu miejscowych nauczycielek języków obcych codziennie prowadzili pięciogodzinne zajęcia w języku angielskim dla uczniów z miejscowej szkoły. Warsztaty sportowe, artystyczne i językowe były urozmaicone wycieczkami do Kielc i Ojcowa, oraz wyjazdami na włoszczowski basen. Wolontariusze byli pod wrażeniem miejscowego obiektu i umiejętności pływackich swoich podopiecznych.


Projekty workcampowe mają ponad osiemdziesięcioletnią tradycję na całym świecie. Skupiają młodych ludzi, którzy swój wakacyjny czas poświęcają pracując za darmo na rzecz lokalnych społeczności, niosąc tym samym idee pokoju i tolerancji. W Polsce w 2016 roku ma miejsce kilkanaście projektów, w tym, cieszący się dużym powodzeniem, jedyny w województwie świętokrzyskim Workcamp Krasocinie. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy Stowarzyszenia „Jeden Świat” z Poznania, krasocińskiemu oddziałowi Włoszczowskiego Towarzystwa Historycznego, Gminy Krasocin i Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie.


Jeszcze raz gorąco dziękujemy za pomoc przy organizacji wydarzenia i promocji powiatu włoszczowskiego na świecie dyrektorowi OSiR we Włoszczowie, Panu Andrzejowi Kiedrzynkowi, który świetnie rozumie ideę pracy wolontariackiej i jest przyjacielem workcampowej rodziny od początku trwania projektu.

Podziękowania Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

Podziękowania Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa za udział w akcji promocyjnej "Dni Otwarte Funduszy Europejskich".


Projekt „Umiem Pływać” – podziękowania

Od marca do czerwca realizowany był projekt powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać.
W projekcie uczestniczyło około 400 uczniów ze szkół podstawowych klas od I do III w: Koniecznie, Seceminie, Żelisławicach, Oksie, Kozłowie, Przyrowie, Lelowie. Dzieciaki świetnie się bawiąc nabywali umiejętności pływania pod fachowym okiem wykwalifikowanej kadry ratowników NEMO.Serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji!

Praca na stanowisku Ratownik Wodny

Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie zatrudni pracownika na stanowisko Ratownika Wodnego. Miejscem pracy będzie kryta pływalnia NEMO we Włoszczowie w terminie od 01.07.2016r. do 31.08.2016r.

Od kandydatów oczekujemy:
- dyspozycyjności – praca w systemie dwuzmianowym
- wysokiej kultury osobistej
- komunikatywności
- bardzo dobrej organizacji pracy
- dodatkowym atutem będzie znajomości języka angielskiego oraz doświadczenie w pracy w powyższym zakresie.

Wymagane dokumenty:
• CV i list motywacyjny
• kopia dowodu osobistego
• Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i doświadczenie:
- kopia zaświadczenia MSW o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych
(w przypadku osób, które ukończyły kurs ratownika WOPR przed 2011 rokiem: kopia potwierdzenia uprawnień z legitymacji WOPR)
- kopia certyfikatu KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc)
- kopia aktualnej legitymacji członkowskiej lub inny dokument potwierdzający przynależność do podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego
- kopia dokumentów potwierdzających doświadczenie w pracy na stanowisku ratownika

Informacji udziela Paweł Małecki pod numerem telefonu 792 595 792

VIII Europejski Tydzień Sportu - podziękowania

W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2016r. odbył się VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. Do kolejnej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2016 przyłączył się również Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie przeprowadzając szereg konkurencji dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Rozdając wiele dyplomów zachęcaliśmy do ruchu na świeżym powietrzu oraz sportowego trybu życia


Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

W zorganizowanych i przeprowadzonych przez OSiR Włoszczowa turniejach i zawodach sportowych wzięło udział około 500 osób. Zawodnicy świetnie się bawiąc chętnie pokazywali swoje umiejętności.

- STMiG – TEST COOPERA (PDF)
- STMiG-SPRAWOZDANIE (PDF)

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i świetnej zabawy!

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 26.05.2016r (Boże Ciało) basen Nemo jest czynny od 15:00 do 22:00.

Zapraszamy!

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Europejski Tydzień Sportu w dniach 26.05.2016r.- 01.06.2016r.


Plan imprez sportowych

26.05.2016r. (Czwartek)
- godz. (15:00 - 18:00) - zawody sportowo rekreacyjne dla dzieci (piłka wodna; zjazd rurą na czas; nurkowanie po omacku; wodny tor przeszkód- Basen Nemo

27.05.2016r. (Piątek)
- godz.(12:00 -17:00) Basen Nemo- zawody ratownicze dla dzieci. (pływanie na czas 50m z przeszkodami, rzut rzutką rękawową do celu)

28.05.2016r. (Sobota)
- godz. (10:00 - 17:00) - gry i zabawy na basenie Nemo.
- godz. ( 9:00 – 12:00) - Tenis stołowy, badminton - Hala sportowa

29.05.2016r. (Niedziela)
- godz.(10:00 – 12:00) – Wyścigi na makaronach, piłka koszykowa (Basen Nemo)
- godz.(12:00 - 15:00) - badminton dla wszystkich Hala Sportowa

30.05.2016r. (Poniedziałek)
- godz.(10:00 – 13:00) – Test Coopera (Basen Nemo)

31.05.2016r. (Wtorek)
- godz.(10:00 – 13:00) - gry i zabawy na basenie Nemo,

01.06.2016r.(Środa)
- godz.(10:00 – 17:00) – mini piłka wodna, piłka koszykowa (Basen Nemo)

Szczegółowych informacji udziela Paweł Małecki 792 595 792.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich - podziękowania

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w sobotę, 14.05.2016r Ośrodek Sportu i Rekreacji na basenie NEMO, przeprowadził akcję promocyjną własnego projektu „ Otwórz się na zdrowie z basenem NEMO we Włoszczowie”. W programie nie zabrakło możliwości sprawdzenia umiejętności pływackich. Sprzyjała temu pięćdziesięcioprocentowa zniżka na bilety wejściowe.Bezpłatna analiza składu ciała przeprowadzona przez specjalistę dietetyka oraz bezpłatny masaż leczniczy, w sposób szczególny zwróciły uwagę na zdrowy styl życia. Dodatkowe atrakcje stanowiły gry i zabawy na basenie oraz strefa zabaw plastycznych dla dzieci wraz z punktem malowania twarzy. Sobotnie wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Włoszczowy i jej okolic. To bardzo inspirująca wiadomość dla organizatorów!

14 maja 2016r „Otwórz się na zdrowie z basenem NEMO we Włoszczowie”

Projekt Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie dotyczący uczestnictwa w III Edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, został wyróżniony ogólnopolską reklamą w mediach. Dzięki tej akcji basen NEMO we Włoszczowie ma niepowtarzalną okazję promowania swojego projektu mieszkańcom najbliższej okolicy i turystom z całej Polski.


Program Dni Otwartych Funduszy Europejskich- „Otwórz się na zdrowie z basenem NEMO we Włoszczowie” 14 maja 2016r.:

1. Niepowtarzalna okazja- sprawdzenie swoich umiejętności w pływaniu na czas na torach podłączonych do profesjonalnego systemu pomiaru czasu OMEGA.
Atrakcja od godz.12.00 do 21.00

2. Wejście na basen ze zniżką 50% od ceny biletu normalnego i ulgowego.
Atrakcja od godz. 12.00 do 21.00

3. Bezpłatna analiza składu przeprowadzona przez Specjalistę Dietetyka. Zainteresowany otrzyma po badaniu wydruk m.in. z dokładnym określeniem zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wody w organizmie, pozna swój wiek metaboliczny.
Atrakcja od godz. 17.00 do 19.00.

4. Bezpłatny masaż leczniczy, sportowy, limfatyczny, izometryczny, wspomagający odchudzanie, relaksacyjny, bańką chińską- przeprowadzony przez Specjalistę.
Atrakcja od godz. 15.00 do 20.00.

5. Familijne gry i zabawy na basenie; zjazd rura na czas, piłka wodna, nurkowanie po ukryte przedmioty.
Atrakcja od godz. 12.00 do 21.00.

6. Świat saun- mokra rzymska i sucha fińska zapewni przyjemny relaks.
Atrakcja od godz.14.00 do 21.00.

Nazwa projektu: „Otwórz się na zdrowie z basenem NEMO we Włoszczowie”

Po raz pierwszy, wyjątkową atrakcją, która odbędzie się na basenie NEMO, będzie Strefa Zabaw Plastycznych dla dzieci oraz Punkt Malowania Twarzy dla wszystkich chętnych. Atrakcja od godz. 12.00 do 16.00

Serdecznie Zapraszamy!

Weekend Majowy 2016

Godziny otwarcia Krytej Pływalni NEMO w „długi weekend majowy”:
• 01.05.2016r. (niedziela) - czynne od godz.15:00 do godz. 22:00
• 02.05.2016r. (poniedziałek) - czynne od godz. 8:00 do godz. 22:00
• 03.05.2016r. (wtorek) - czynne od godz.15:00 do godz. 22:00

Serdecznie Zapraszamy!


Zakończenie III Edycji Ligi Pływackiej – podziękowania

W dniu 27.04.2016r.(środa) na basenie NEMO odbyło się uroczyste wręczenie nagród w postaci pucharów, dyplomów, statuetek oraz bezpłatnych zaproszeń wejściowych na obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji: basen, sauny solarium, siłownię, grotę solną oraz możliwość skorzystania w okresie wakacyjnym ze sprzętu wodnego na zalewie KLEKOT.


Zorganizowana impreza była podsumowaniem wszystkich etapów III Edycji Ligi Pływackiej sezonu 2015r/2016r której kluczowym celem było rozpowszechnianie pływania, jako ciekawej formy uprawiania sportu, a także wyłonienie talentów wśród reprezentantów poszczególnych szkół z naszej gminy


Nagrody wręczał: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek oraz Dyrektor OSiR Włoszczowa Andrzej Kiedrzynek. Dodatkową nagrodą i atrakcją dla wszystkich uczestników zawodów i opiekunów, był wcześniej przygotowany posiłek w postaci szwedzkiego stołu w bufecie basenu.

Serdecznie dziękujemy opiekunom, trenerom oraz wszystkim uczestnikom Ligi Pływackiej za promowanie sportowego stylu życia i świetną zabawę.

Kryta Pływalnia Nemo we Włoszczowie

III Edycja Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej – zakończenie

W sezonie 2015/2016 mogliśmy zobaczyć jak dzieci i młodzież z różnych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych uczestniczyła w zawodach pływackich organizowanych na basenie NEMO przez gospodarzy – Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.


Poniżej podajemy wyniki oraz punktacje III Edycji Ligi Pływackiej w pdf:
- Punktacja indywidualna końcowa
- Punktacja Liga Pływacka
- Zestawienie Punktów podzielone na szkoły
- Zestawienie Punktów wszystkich etapów podzielone na szkoły

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i opiekunom za udział w zawodach oraz zapraszamy wszystkich 27.04.2016r (środa) o godzinie 10:00 na uroczyste zakończenie III Edycji Ligi Pływackiej, które tradycyjnie odbędzie się na basen NEMO.
Oprócz wręczenia dyplomów i nagród planowane jest pieczenie kiełbasek na ognisku w miłej, wspólnej atmosferze.

Kryta Pływalnia Nemo we Włoszczowie

BUFET NEMO ZAPRASZAMY!

Bufet otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30-21.30 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12.30- 20.00


W ofercie:
- zestawy obiadowe
- gofry
- zapiekanki
- hamburgery
- hot-dogi
- frytki
- kanapki
- ciasto
- kawa, herbata
- napoje i słodycze


Serdecznie Wszystkich zapraszamy na domowe obiady oraz pyszne gofry w miłej i przytulnej atmosferze z widokiem na basen. Bogate i różnorodne menu zaspokoi największych smakoszy.
Życzymy Smacznego.

Kontakt Tel: Agnieszka Pietrzak 508 444 372

Godziny otwarcia basenu NEMO w najbliższe Święta Wielkanocne

26.03.2016r (Wielka Sobota) - basen czynny od 15:00 do 22:00
27.03.2016r (niedziela) - basen nieczynny
28.03.2016r (poniedziałek) - basen czynny od 15:00 do 22:00


Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących spalić kalorie Świątecznych wypieków.

Dzień kobiet na basenie NEMO

Z okazji Dnia Kobiet, wszytkim Paniom życzymy dużo radości, uśmiechu, wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym oraz wielu pięknych chwil każdego dnia.

Pragniemy poinformowac również, że w dniu 08.03.2016r. serdecznie zapraszamy wszystkie Panie do odwiedzenia basenu NEMO. W tym dniu przygotowaliśmy dla PAŃ słodkie upominki oraz możliwość BEZPŁATNEGO skorzystania z naszego SOLARIUM.

Informacja

Szanowni Klienci pragniemy poinformować, że 05.03.2016r (sobota) od godziny 10:00 do 13:00 basen rekreacyjny i brodzik jest zarezerwowany przez grupę zorganizowaną z Przyrowa.

Bezpłatna analiza składu ciała - basen NEMO

Na basenie NEMO od 23.02.2016r do 01.03.2016r przeprowadzano bezpłatną analizę składu ciała. W ramach promocyjnej akcji przebadaliśmy aż 106 osób! Każdy z badanych otrzymał wydruk przedstawiający skład ciała, który został krótko omówiony przez dietetyka.Dzięki analizie możliwe było dokładne określenie zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody w organizmie. Badani poznali także metaboliczny wiek swojego organizmu, na którego podstawie można ocenić w jakiej kondycji znajduje się organizm. Takie informacje pozwalają na zastosowanie odpowiedniej profilaktyki i diety, by cofnąć swój zegar biologiczny i poczuć się młodziej.

Poradnia dietetyczna Sztuka Diety zachęca wszystkich zainteresowanych do kontaktu.

III Edycja Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej sezonu 2015/2016 – podziękowania

To już trzecie spotkanie przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczących w III Edycji Ligi Pływackiej organizowanej na basenie NEMO we Włoszczowie.
Spotkanie to przyniosło wiele radości oraz sportowych emocji. Oklaski i doping przybyłych na trybuny widowni znajomych motywowały wszystkich zawodników do jak najlepszych wyników.


Poniżej podajemy wyniki (luty/2016r) III Edycji Ligi Pływackiej w pdf.

Klasyfikacja indywidualna - luty 2016
Punktacja Liga Pływacka - luty 2016.pdf

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wspólną zabawę oraz zapraszamy na kolejne etapy.

23.02.2016r (wtorek)18:00 – 20:00 bezpłatna analiza składu ciała – basen NEMO.

"Poradnia Dietetyczna Sztuka Diety we Włoszczowie” serdecznie zaprasza i zachęca wszystkich do skorzystania z bezpłatnej! analizy składu ciała we wtorki między 18:00 - 20:00 na basenie NEMO..


Dokonujemy bardzo szczegółowych pomiarów masy ciała i analizujemy skład organizmu wykorzystując specjalistyczny sprzęt, bazujący na metodzie bioimpedancji.

Na podstawie wyniku badania określimy:
• aktualną masę ciała
• zawartość tkanki tłuszczowej
• masę mięśniową
• zawartość tłuszczu trzewnego
• BMI (Body Mass Index)
• nawodnienie organizmu
• przemianę materii i zapotrzebowanie energetyczne
• wiek metaboliczny

Tradycyjne wagi dostarczają informacji jedynie o aktualnej masie ciała, natomiast nie umożliwiają pomiaru dokładnego składu ciała. Dopiero po przeprowadzeniu specjalistycznych badań, jesteśmy w stanie określić gdzie leży problem związany z występowaniem nadwagi bądź otyłości.

W większości przypadków, nadmierna masa ciała związana jest ze zbyt dużą zawartością tkanki tłuszczowej, której nadmiar niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia takich chorób metabolicznych jak: miażdżyca, cukrzyca typu 2, nadciśnienie itp.

Dlatego podczas kuracji odchudzającej ważny jest nie tylko spadek wagi, ale także sukcesywne kontrolowanie i obniżanie poziomu zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Szczegółowych informacji udziela specjalista ds. żywienia , dietetyk Pani Justyna Niewiadomska tel: + 48 883 483 512
ZBADAJ SIĘ i TY !

Walentynki na basenie NEMO

W dniu Św. Walentego 14.02.2016r. w godzinach dopołudniowych na basenie NEMO odbyły się gry i zabawy w wodzie, umilając czas przybyłym w ten wyjątkowy dzień zakochanym parą.


Czekoladowe serduszka, nastrojowa muzyka, świat saun oraz relaksacyjne kąpiele to tylko jedne z wielu atrakcji, jakie przygotował organizator specjalnie na tą okazję.

Życząc wszystkim wiele miłości serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do korzystania z naszych atrakcji.

Walentynkowe słodkości na basenie NEMO

Serdecznie zapraszamy 14 lutego pary zakochane oraz wszystkie osoby chętne na relaksacyjną kąpiel w jacuzzi oraz słodkości z okazji Walentynek.


Nastrojowa muzyka, magia wieczoru oraz odprężające masaże wodne to jedne z wielu atrakcji z jakich można skorzystać w ten romantyczny dzień odwiedzając nas na basenie.

ZAJĘCIA KOREKCYJNE WAD POSTAWY W WODZIE

Zajęcia te są prowadzone w wodzie. W planie zajęć znajdują się ćwiczenia, które sprzyjają prawidłowej postawie ciała, oswajaniu z wodą oraz elementami nauki pływania.


Cel:
- zapobieganiu nieprawidłowej postawie ciała
- zwiększenie wydolności organizmu
- wzmocnienie siły mięśni
- kształtowanie u dziecka nawyku prawidłowej postawy

Korzyści:
- zwiększenie objętości płuc
- większa kontrola oddechu rozwijające układ krążenia
- wzmocnienie siły mięśni
- poprawa zakresu ruchu w stawach
- odciążanie stawów
- wspomaganie układu pokarmowego

Zajęcia dla osób z wadami:
- plecy wklęsłe (lordoza)
- plecy płaskie
- plecy okrągłe(kifoza)
- plecy okrągło– wklęsłe
- boczne skrzywienia kręgosłupa (skoliozy)
- wady klatki piersiowej
- wady kończyn

Osoba chcąca uczestniczyć w zajęciach ma obowiązek ustalenia przez badania lekarskie (lekarz rodzinny) rodzaju wady postawy.

Zapisy trwają bezpośrednio w kasie basenu NEMO lub pod numerem tel: 41 33 35 101 (kasa)

Kurs Ratownika Wodnego


Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na kurs Ratownika Wodnego, który organizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

Zapisy można dokonywać bezpośrednio u ratowników bądź w kasie basenu NEMO. Informujemy, że zgłoszenia przyjmujemy do 20.02.2016r.

Szczegółowych informacji udziela Instruktor - Michał Jamrozik tel: 508 331 415

Ferie Zimowe 2016r na basenie NEMO

Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie promując aktywność wśród dzieci i młodzieży szkolnej na okres ferii zimowych od 18.01.2016r do 29.01.2016r (od poniedziałku do piątku) w godzinach do południowych od 8:00 do 15:00 obniża cenę biletu ulgowego do 3zł/1h. Czeka na was dużo atrakcji w formie gier i zabaw w wodzie, na które serdecznie zapraszamy.


Jednocześnie pragniemy poinformować wszystkich uczestników zajęć nauki pływania „Nemo” o przerwie w okresie ferii zimowych.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o przynoszenie legitymacji szkolnych.

POWRÓT