wydarzenia 2015

Wesołych Świąt


Godziny otwarcia basenu w Święta i Nowy Rok


Informacja – Nauki Pływania NEMO

Szanowni Klienci pragniemy poinformować o nadchodzącej przerwie w lekcjach nauki pływania w związku z okresem świątecznym.

Przerwa obejmuje czas od 24.12.2015r do 03.01.2016r.

Zapraszamy już 04.01.2016r w poniedziałek !

III Edycja Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej – podziękowania

Już po raz drugi na niecce sportowej Krytej Pływalni NEMO doszło do spotkania przedstawicieli klas podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w nowej III Edycji Ligi Pływackiej sezonu 2015r/2016r. Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie z myślą o promowaniu i rozpowszechnianiu zdrowego stylu życia oraz sportu, jako świetnej alternatywy na spędzanie wolnego czasu od nauki. Uczestnicy zawodów godnie reprezentując swoją szkołę rywalizowali w trzech kategoriach pływackich: klasycznej, grzbietowej i dowolnej.
Współzawodnictwo odbywało się z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe pomiędzy uczniami ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Gorący doping stale zagrzewał do walki motywując do jak najlepszych wyników.


Poniżej podajemy wyniki z dwóch ostatnich spotkań(listopad i grudzień) Ligi Pływackiej w pdf.

Klasyfikacja indywidualna - Liga Pływacka 04.11.2015
Klasyfikacja indywidualna - Liga Pływacka 01.12.2015

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wspólną zabawę oraz zapraszamy na kolejne etapy.

Zaproszenie do składania ofert na najem pomieszczenia

Zaproszenie do składania ofert na najem pomieszczenia

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie zaprasza do składania pisemnych ofert na najem pomieszczenia o pow. 61,20 m2 położonego na piętrze budynku basenu NEMO we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 43 z przeznaczeniem na działalność gospodarczą - bufet.

Okres najmu: 1 rok.

Zaproszenie do składania ofert (Plik PDF)
Formularz oferty (Plik PDF)

Formularz oferty (Plik DOC)

Mikołajki na Basenie NEMO - 6 grudnia (Niedziela)

Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych do wspólnego udziału w grach i zabawach przygotowanych przez ratowników NEMO z okazji mikołajek. Dobra zabawa, świetne humory oraz słodkie upominki dla wszystkich.


Serdecznie Wszystkich Zapraszamy !

„Bezpieczeństwo Na Piątkę” W Powiecie Włoszczowskim

W dniu 5.11.2015r (czwartek) na basenie NEMO policjanci Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie przeprowadzili powiatowe eliminacje IX edycji Konkursu „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ” dla uczniów klas piątych szkół podstawowych. Do zmagań przystąpiło 9 drużyn. Piątoklasiści rywalizowali ze sobą na papierze, w hali i na basenie. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie.


Turniej "Bezpieczeństwo na piątkę" prowadzony w województwie świętokrzyskim przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach jest organizowany po raz dziewiąty dla piątoklasistów, którzy musieli wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie „na piątkę”. Z tego zadania wywiązali się uczestnicy eliminacji powiatowych we Włoszczowie, którzy reprezentowali szkoły podstawowe w Żelisławicach, Moskorzewie, Bukowie, Koniecznie, Bebelnie, Kurzelowie, Czostkowie i Włoszczowie.

Uczestnicy zaprezentowali wykonane przez siebie prace plastyczne na temat „Myśl jak idziesz ” oraz napisali test z wiedzy o bezpieczeństwie, w którym znalazły się pytania m.in. z zakresu bezpieczeństwa osobistego, zasad ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy rywalizowali również na rowerowym torze przeszkód oraz konkurencjach zorganizowanych na basenie we Włoszczowie m.in. ześlizg zjeżdżalnią na czas, pływanie oraz rzut do celu. Ostatnią z konkurencji było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, ratownicy z basenu NEMO oraz włoszczowscy strażacy. Wynikiem turniejowych zmagań było zwycięstwo drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Kolejne miejsca zajęły szkoły z Czostkowa i Moskorzewa.

Wszystkie drużyny otrzymały drobne upominki, a uczniowie, którzy uplasowali się na podium otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat włoszczowski w finale wojewódzkim.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w finale!

Informacja

Praca basenu NEMO w okresie świątecznym:
• 1 listopad basen Nemo będzie nieczynny.
• 11 listopad basen Nemo będzie czynny od 15:00 do 22:00. ( w tym dniu nauki są odwołane!)

IX Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę”

Wzorem lat ubiegłych w dniu 5.11.2015r (czwartek) na basenie NEMO we Włoszczowie odbędzie się jeden z trzech etapów wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo Na Piątkę – IX Edycja. Konkurs ma charakter wieloetapowy i jest kierowany do uczniów klas V szkół podstawowych z całego województwa. Uczestnicy Turnieju reprezentując swoją szkołę muszą wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sprawnością fizyczną.


Finał konkursu (III Etap – wojewódzki) planowany jest w listopadzie roku bieżącego podczas Targów Kielce.

Trzymamy kciuki i życzymy dobrej zabawy!

III Edycja Ligi Pływackiej Sezonu 2015r/2016r – pierwsze spotkanie

Pragniemy zaprosić kadrę pracowniczą oraz młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w imprezie sportowej pod nazwą „Liga Pływacka” III Edycja Zawodów Pływackich dla dzieci i młodzieży. Zawody tradycyjnie odbywać się będą na basenie NEMO przy ul. Wiśniowej 43, według wcześniej ustalonego harmonogramu. Najbliższe spotkanie odbędzie się dnia 04.11.2015r (środa) o godzinie 9:00 - dla uczniów z klas podstawowych i gimnazjalnych oraz o godzinie 10:30 dla klas ponadgimnazjalnych.Zgłoszenia osób chętnych do udziału w zawodach można dokonać osobiście w kasie basenu NEMO lub pod numerem tel. (41) 33-35-101 oraz drogą e-mailową na adres: info@osir-wloszczowa.pl do 03.11.2015r. (wtorek) do godz. 12:00.

Zawody odbywać się będą w następujących terminach:
4 - listopada / 2015 (środa)
1 - grudnia / 2015 (wtorek)
3 - luty / 2016 (środa)

4 - marca / 2016 (piątek)
4 - kwietnia / 2016 (poniedziałek)

Zawodnicy będą mogli rywalizować w swoich grupach wiekowych reprezentując szkołę w poszczególnych stylach pływackich. Naszym głównym założeniem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz uprawiania sportu wśród dzieci i młodzierzy, jako świetnej alternatywy na spędzanie wolnego czasu od nauki.

Serdecznie Wszystkich zapraszamy i zachęcamy do dopingowania swoich faworytów.

5 lat basenu NEMO we Włoszczowie

W sobotnie południe 17.10.2015 roku na basenie NEMO we Włoszczowie rozpoczęło się świętowania 5 lecia obiektu. Był pokaźnych rozmiarów tort dla wszystkich oraz życzenia i miła atmosfera w gronie władz gminy, pracowników OSiR i przybyłych osób.W godzinach popołudniowych wiele osób, w tym rodzin, przybyło na basen, który w tym dniu oferował bezpłatne wejście. Zorganizowano wiele konkursów, gier i zabaw w wodzie. Uczestnicy nagradzani byli medalami okolicznościowymi, a najmłodsi pięciolatkowie otrzymali makarony do nauki pływania. Słodkości wręczane były wszystkim uczestnikom wspólnego święta.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy do korzystania z basenu NEMO na co dzień.

5 lat Basenu NEMO we Włoszczowie – 17.10.2015r. (sobota)

5 – lecie istnienia świętować będzie w najbliższą sobotę basen NEMO we Włoszczowie. Z tej okazji serdecznie zapraszamy mieszkańców Włoszczowy i okolic, a w szczególności pięciolatków, dla których przygotowaliśmy bogaty harmonogram przeróżnych konkurencji w wodzie. Będzie tort, balony, słodkości, medale i świetna zabawa!


Z okazji 5 urodzin ogłaszamy wstęp wolny dla wszystkich przybyłych w tym dniu gości!

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy!!!

Jesienny Festiwal Produktów Regionalnych „Kaszkiet 2015r”

W dniu 26 września 2015r. na terenie basenu NEMO odbyła się pierwsza część plenerowej imprezy- Jesienny Festiwal Produktów Regionalnych Kaszkiet 2015.

Mimo nie sprzyjającej aury, a może na przekór temu, przybyło wielu fanów turystycznej i szantowej piosenki. Nie zabrakło w ognisku ziemniaków oraz tradycyjnych polskich pierogów i innych swojskich potrawSerdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Jesienny festiwal produktów regionalnych

Jesienny festiwal produktów regionalnych

Zaproszenie do składania ofert na najem pomieszczenia

Zaproszenie do składania ofert na najem pomieszczenia

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie zaprasza do składania pisemnych ofert na najem pomieszczenia o pow. 61,20 m2 położonego na piętrze budynku basenu NEMO we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 43 z przeznaczeniem na działalność gospodarczą - bufet.

Okres najmu: 1 rok.

Zaproszenie do składania ofert (Plik PDF)
Formularz oferty (Plik DOC)

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu (Plik PDF)

Informacja – Nauki Pływania 2015r/2016r

Szanowni Klienci informujemy, że trwają zapisy na naukę pływania na rok 2015/2016 pod okiem wykwalifikowanej kadry ratowniczej. Tworzymy grupy dostosowane do wieku i posiadanych umiejętności. Lekcje z nauki pływania rozpoczną się od października.Szczegółowych informacji oraz zapisów można dokonywać odwiedzając nas na Basenie NEMO lub dzwoniąc pod numer tel. 41 33 35 101(kasa -Basen). Dodatkowo poniżej zamieszczamy regulamin oraz zgodę rodziców do pobrania w pdf. z którymi prosimy się zapoznać.

1. ZGODA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH NA UCZESTNICTWO W ZAJĘCIACH NAUKI PŁYWANIA
2. Regulamin szkółki pływania NEMO we Włoszczowie

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Informacja – Aerobik Wodny

Serdecznie wszystkich zapraszamy na basen NEMO na zajęcia aqua aerobiku, o stałych porach w każdy wtorek i piątek o godzinie 20:00. Zajęcia prowadzić będzie instruktor Pani Małgorzata Rembowska –Świeboda.


STARTUJEMY OD PAŹDZIERNIKA! „BĄDŹ W FORMIE I DOŁĄCZ DO NAS”

Przerwa techniczna

Uprzejmie informujemy, iż w związku z przerwą technologiczną basen NEMO we Włoszczowie będzie zamknięty od dnia 31.08.2015r do 06.09.2015r włącznie.
Za utrudnienia przepraszam i zapraszamy od 07.09.2015r (poniedziałku).


Jednocześnie informujemy, że termin ważności wszystkich karnetów kwotowych (na okaziciela) zostanie wydłużony o czas przerwy tj. 7 dni.

Druga edycja międzynarodowego projektu „Workcamp” Krasocin odwiedza basen NEMO we Włoszczowie .

W dniach od 4 do 18 lipca wolontariusze z Hiszpanii, Finlandii, Tajwanu, Belgii i Turcji wspomagani przez miejscowe nauczycielki języków obcych, prowadzili w języku angielskim zajęcia artystyczne, sportowe i językowe, oraz towarzyszyli dzieciom w wycieczkach na basen, do Tokarni oraz Kielc. Tradycyjnie już wolontariusze zamieszkali w szkole w Krasocinie, a ulice miejscowości przez dwa tygodnie rozbrzmiewały obcymi językami.W trakcie zajęć stacjonarnych przez pięć godzin dziennie wolontariusze uczyli dzieci zabaw, gier, tańców i wyliczanek ze swoich krajów. Nie obyło się również bez zajęć sportowych, gdzie królowała uwielbiana przez wszystkich piłka nożna. Bardzo spodobał się pomysł nauki słownictwa w pięciu językach obcych. Wolontariusze byli zadziwieni w jak szybkim tempie dzieci zapamiętują nowe wiadomości, oraz poziomem języka angielskiego, jaki prezentują i brakiem barier językowych. Oprócz zajęć przygotowanych przez wolontariuszy organizatorzy zapewnili całej grupie kilka wyjazdów i wycieczek.

Dzięki uprzejmości dyrektora OSiR we Włoszczowie Pana Andrzeja Kiedrzynka przybyli goście mogli również skorzystać z wszelkich atrakcji basenu „Nemo”. Zabawy w wodzie oraz świetne humory sprzyjały integracji wszystkich dzieci przybyłych do nas z odległych krajówi.

Zajęcia wakacyjne razem z NEMO

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku we włoszczowskim Domu Kultury zorganizowano cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci w wieku szkolnym. Największym zainteresowaniem podopiecznych cieszyły się wspólne wyprawy na kryty basen NEMO we Włoszczowie. Dzieci mogły skorzystać z wszelkich atrakcji znajdujących się na terenie pływalni takich jak: zjazd rurą na czas, kąpiele wodne w jacuzzi, masaże z wykorzystaniem biczy wodnych.


„Dbamy o Twoje Bezpieczeństwo”- Akcja Auto Serwis

W sobotę 18 lipca 2015r na parkingu przed basenem „ NEMO” we Włoszczowie w ramach akcji „Dbamy o Twoje Bezpieczeństwo", przeprowadzono bezpłatne badania stanu technicznego samochodów. Organizatorem był Euro Warsztat Auto-Serwis Pawlik Nieznanowice oraz LOTOS, KYB, OSiR we Włoszczowie. Przeglądy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Czas oczekiwania w długiej kolejce na badanie techniczne, kierowcy skracali uczestnictwem na symulatorze dachowania i zderzenia. Przy stanowiskach diagnostycznych wysokokwalifikowana kadra pracowników Euro Warsztatu Auto –Serwis Pawlik Nieznanowice przeprowadzała badania amortyzatorów, płynów hamulcowych, akumulatorów. Płyny hamulcowe w ponad 80% badanych samochodów nie odpowiadały obowiązującym normom jakości: niska temperatura wrzenia, zbyt mała lepkość, zbyt duża ścisłość, duża higroskopijność. Ponad 30% badanych akumulatorów nie miało odpowiedniej gęstości-poniżej1,25g/cm3, niską, zmniejszająca się wartość napięcia, brązowy kolor elektrolitu. Amortyzatory u około 5% badanych nie spełniały określonych wymagań.Przy stoisku prewencji Komendy Powiatowej we Włoszczowie odbył się pokaz Alkogogli, demonstrujących upośledzenie zmysłów występujących po spożyciu alkoholu. Dzięki temu urządzeniu, w atmosferze świetnej zabawy, każdy kierowca mógł sobie uświadomić, jakim zagrożeniem jest jazda pod wpływem alkoholu. Smaku tej niepowtarzalnej lekcji, dodały pozornie proste konkurencje, jak chodzenie po linii prostej, przenoszenie przedmiotów z punktu A do punktu B, slalom między pachołkami, które przy zaburzonej koordynacji wzrokowo-ruchowej, stały się nie lada wyzwaniem.

Pokaz ratownictwa prezentowany przez Państwową Straż Pożarną we Włoszczowie przyciągnął wielu chętnych, młodszych i starszych, którzy bezpośrednio mogli zapoznać się ze współczesnymi metodami prowadzenia akcji na dogach. Prezentacja specjalistycznego sprzętu ratownictwa technicznego do prowadzenia akcji ratowniczych w wypadkach komunikacyjnych, zestawy hydrauliczne, robiły niesamowite wrażenie. Profesjonalny pokaz resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie, przyciągnął zainteresowanych sprawdzeniem swoich możliwości.

Akcja „Dbamy o Twoje Bezpieczeństwo „w pełni spełniła oczekiwania kierujących pojazdami obecnych oraz przyszłych kierowców. Organizatorzy serdecznie dziękują za przybycie i zapraszają na kolejne spotkanie.

"DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO"

Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie zaprasza w dniu 18.07.2015r od godz. 10.00 na parking przed basenem "NEMO", na bezpłatne badanie stanu technicznego samochodu. Organizatorami akcji "DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO" są": Euro Warsztat Auto-Serwis Pawlik Nieznanowice, KYB, LOTOS, OSiR we Włoszczowie.

W programie: bezpłatne sprawdzanie
- amortyzatorów, płynu hamulcowego, akumulatora
- symulator dachowania i symulator zderzenia
- stoisko prewencyjne Powiatowej Policji we Włoszczowie
- pokaz ratownictwa reprezentowany przez Państwową Straż Pożarną we Włoszczowie
- laboratorium olejowe firmy LOTOS.

Patronat honorowy:
Burmistrz Gminy Włoszczowa
Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie.

Patronat medialny: Echo dnia, TV Włoszczowa.

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

AQUA FITNESS

Serdecznie zapraszamy na basen NEMO na zajęcia z Aerobiku Wodnego, które odbywać się będą w okresie wakacyjnym tradycyjnie we wtorki i piątki o godzinie 20:00.


Serdecznie Zapraszamy!

VII Europejski Tydzień Sportu!

W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2015r. odbył się VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. Do XXI edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2015 przyłączył się również Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie przeprowadzając szereg konkurencji dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Rozdając wiele dyplomów zachęcaliśmy do ruchu na świeżym powietrzu oraz sportowego trybu życia.Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

W zorganizowanych i przeprowadzonych przez OSiR Włoszczowa turniejach i zawodach sportowych wzięło udział około 1310 osób. Zawodnicy świetnie się bawiąc bardzo chętnie pokazywali swoje umiejętności.

STMiG – TEST COOPERA
STMiG - SPRAWOZDANIE

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i świetnej zabawy!

INFORMACJA

W dniu 04.06.2015r.(Boże Ciało) Pływalnia NEMO we Włoszczowie będzie czynna od godziny 15:00 do 22:00.

Serdecznie Zapraszamy!

Dzień Dziecka na basenie NEMO

1 czerwca 2015r (poniedziałek) z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na świętowanie w wodzie. Na ten dzień przygotowaliśmy specjalnie dla Was mnóstwo atrakcji (gry i zabawy).


Zapraszamy!

Zakończenie II Edycji Ligi Pływackiej – podziękowania

Zgodnie z planem, we wtorek 26 maja 2015r., na basenie NEMO odbyło się uroczyste zakończenie II Edycji Ligi Pływackiej, połączone z wręczeniem zwycięzcom nagród rzeczowych, statuetek oraz dyplomów. Nagrody ufundował Urząd Gminy i Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.


Tegoroczna Liga przyniosła dużo emocji związanych z ekscytującymi finiszami na poszczególnych dystansach. Od października do kwietnia zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, z których ponad 100 osób wzięło w nich czynny udział.

Wtorkowa impreza była podsumowaniem wszystkich etapów Ligi Pływackiej, której kluczowym celem było popularyzowanie pływania, jako ciekawej formy uprawiania sportu, a także wyłonienie talentów wśród reprezentantów szkół z naszej gminy.

Całość tegorocznej edycji koordynował dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Kiedrzynek. Serdeczne podziękowania składamy panu Sławomirowi Owczarkowi Wiceburmistrzowi Gminy Włoszczowa oraz dyrektorom szkół i opiekunom grup biorących udział w zawodach.

Gratulujemy wszystkim zmagań pływackich, a szczególnie zwycięzcom – wytrwałości, wspaniałych wyników i rywalizacji zgodnych z zasadami fair-play.

Zapraszamy do korzystania z basenu NEMO na co dzień oraz do udziału w kolejnej edycji Ligi Pływackiej.

Finał Ligi Pływackiej – 26.05.2015r.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji wraz z organizatorem imprez sportowych na basenie NEMO, serdecznie zapraszają wszystkich uczestników pięciu etapów zawodów pływackich na podsumowanie i zakończenie II Edycji Ligi Pływackiej.


Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26.05.2015r. (wtorek) o godzinie 10:00 na krytej pływali NEMO we Włoszczowie.

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy!

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Europejskiego Tydzień Sportu w dniach 26.05.2015- 01.06.2015


Plan imprez sportowych

26.05.2015 (wtorek) - godz. (12:00 - 15:00) - zawody sportowo rekreacyjne dla dzieci (piłka wodna; zjazd rurą na czas; nurkowanie po omacku; wyścigi na materacach; wodny tor przeszkód godz.(15:00-17:00) test Coopera dla wszystkich na basenie Nemo).

27.05.2015 (środa) - godz.(12:00 -17:00) Basen Nemo- zawody ratownicze dla wszystkich (pływanie na czas 100m z przeszkodami, rzut rzutką rękawową do celu, rzut rzutką koszową na odległość).

28.05.2015(czwartek) - godz. (10:00 - 17:00) - gry i zabawy na basenie Nemo. Hala sportowa (12:00 – 15:00) – piłka ręczna

29.05.2015(piątek) - godz.(10:00 – 12:00) – zawody rowerowe ( Hala sportowa) Zawody sportowe dla dzieci ( SP1 boisko)

30.05.2015(sobota) - godz.(10:00 – 13:00) – zawody lekkoatletyczne (boisko Orlik )
31.05.2015(niedziela) - godz.(10:00 – 17:00) - gry i zabawy na basenie Nemo, Siatkówka Plażowa (Klekot Włoszczowa)

01.06.2015(poniedziałek) - godz.(10:00 – 17:00) – mini piłka wodna, piłka koszykowa (Basen Nemo)

Szczegółowych informacji udziela Paweł Małecki 792 595 792

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

V Finałowy Etap II Edycji Ligi Pływackiej – podziękowania

W dniu 09.04.2015r(czwartek) na krytej pływalni NEMO we Włoszczowie odbył się ostatni - finałowy etap II Edycji Ligi Pływackiej organizowany z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej.

Ważnym aspektem całego przedsięwzięcia było sprawdzenie umiejętności na poszczególnych poziomach pływackich połączonego z świetną zabawą i zdrową rywalizacją.
Uczniowie startujący w zawodach mieli okazję zapoznać się z atmosferą panującą na zawodach jak i również podnosić poziom już zdobytych umiejętności poprzez rywalizację w grupie.

Po raz drugi największą ilość punktów oraz pierwsze miejsce zdobyła szkoła SP i PG Nr 1 we Włoszczowie oraz ZSP Nr 2 (im. H. Stefana Czarnieckiego) we Włoszczowie.


Punktacja szkół podstawowych:
I miejsce SP Nr1 we Włoszczowie - 702 pkt.
II miejsce SP Nr 2 we Włoszczowie - 282 pkt.
III miejsce SP Bukowa -100 pkt.

Punktacja szkół gimnazjalnych:
I miejsce PG Nr 1 we Włoszczowie - 635 pkt.
II miejsce PG Nr 2 we Włoszczowie - 429 pkt.

Punktacja szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce ZSP Nr 2 we Włoszczowie - 521 pkt.
II miejsce ZSP Nr 1 (I LO) we Włoszczowie - 130 pkt.
III miejsce ZSP Nr 3 we Włoszczowie - 56 pkt.

Poniżej podajemy szczegółową punktację V etapu II Edycji Ligi Pływackiej w pdf.
1.Klasyfikacja indywidualna z 09.04.2015r.
2.Zestawienie punktów indywidualnych z wszystkich etapów.
3.Zestawienie Punktów podzielone na szkoły z 09.04.2015.
4.Zsumowanie punktów wszystkich etapów Liga Pływacka.

Zapraszamy wszystkich na uroczyste wręczenie nagród 26.05.2015r dokładne miejsce i czas spotkania podamy po wcześniejszym ustaleniu z opiekunami na naszej stronie internetowe.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom Ligi Pływackiej za dostarczone emocje i świetną zabawę oraz opiekunom za motywowanie podopiecznych do sportowego stylu życia.

Godziny otwarcia Krytej Pływalni NEMO w „długi weekend majowy”

Godziny otwarcia Krytej Pływalni NEMO w „długi weekend majowy”:

01.05.2015r. (piątek) - czynne od godz.15:00 do godz. 22:00
02.05.2015r. (sobota) - czynne od godz.10:00 do godz. 22:00
03.05.2015r. (niedziela) - czynne od godz.10:00 do godz. 22:00

Serdecznie Zapraszamy!

Piknik "Majówka Europejska"


II Edycja Ligi Pływackiej – piąte spotkanie

Serdecznie zapraszamy opiekunów oraz zawodników reprezentujących poszczególne szkoły do udziału w piątym spotkaniu II Edycji Ligi Pływackiej. Zawody odbędą się na basenie NEMO przy ul. Wiśniowej 43, dnia 09.04.2015r(środa) o godz. 9:00 – szkoły podstawowe i gimnazjum oraz 10:30 szkoły ponadgimnazjalne.


II Edycja Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej – podziękowania

Już po raz czwarty na niecce sportowej Krytej Pływalni „Nemo” we Włoszczowie odbył się kolejny etap II Edycji Ligi Pływackiej sezonu 2014/2015r. Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie z myślą o promowaniu i rozpowszechnianiu zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy zawodów reprezentując swoją szkołę rywalizowali w trzech kategoriach pływackich: klasycznej, grzbietowej i dowolnej. Współzawodnictwo odbywało się z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe pomiędzy uczniami ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Poniżej podajemy punktację oraz klasyfikację II Edycji Ligi Pływackiej w pdf.

1.Zestawienie Punktów - Szkoły

2.Klasyfikacja indywidualna Liga Pływacka

3.Zestawienie punkow

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wspólną zabawę oraz zapraszamy na kolejne etapy.

Godziny otwarcia basenu w najbliższe Święta Wielkanocne:

04.04.2015r (sobota) - basen czynny od 15:00 do 22:00
05.04.2015r (niedziela) - basen nieczynny
06.04.2015r (poniedziałek) - basen czynny od 15:00 do 22:00


Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących spalić kalorie Świątecznych wypieków.

II Edycja Ligi Pływackiej – czwarte spotkanie

Zgodnie z terminarzem spotkań serdecznie zapraszamy kadrę pracowniczą oraz młodzież szkolną do udziału w czwartym spotkaniu Zawodów Ligi Pływackiej organizowanych dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się na basenie NEMO przy ul. Wiśniowej 43, dnia 04.03.2015r(środa) o godz. 9:00 – szkoły podstawowe i gimnazjum oraz 10:30 szkoły ponadgimnazjalne.

Zapraszamy!

Ferie Zimowe Luty 2015r z OSiR Włoszczowa.

Uczniowie w czasie ferii zimowych mogli nieodpłatnie skorzystać z hali sportowej, gdzie codziennie odbywały się treningi piłki nożnej halowej, przeprowadzano rozgrywki tenisa stołowego oraz treningi siatkarskich zawodniczek „Victorii” pod opieką trenera Pana Wojciecha Guździoła.

Kolejnym obiektem obleganym przez najmłodszych był basen Nemo we Włoszczowie. Młodzież za okazaniem legitymacji szkolnej mogła skorzystać z biletów o obniżonej cenie specjalnie na czas ferii - 3zł/1h. Ponadto zorganizowane grupy szkolne za wcześniejszą rezerwacją do godziny 15:00 mogły nieodpłatnie wejścia na naszą pływalnię i korzystać z wszystkich jej atrakcji: jacuzzi, bicze wodne, zjeżdżalnia, piłki wodne. Uczniowie, którzy nas odwiedzili w okresie wolnym od nauki to podopieczni z wielu szkół z: Konieczna, Czarncy, Oleszna, Węgleszyna, Dobromierz, Żytna, Secemina, Kurzelowa, Bebelna, Bukowy, Krasocina, Czostkowa, Kluczewsko oraz Włoszczowy.

22 lutego 2015r(niedzielę) ratownicy NEMO przeprowadzili gry i zabawy w wodzie dla przybyłych w tym dniu dzieci. Jedną z przeprowadzonych konkurencji był zjazd rurą na czas. Spośród startujących osób wyłoniono trzy najlepsze czasy:
1. Kuba Frejowski (21,02)
2. Jaś Piątek (22,83)
3. Marcel Borkowski (23,28)

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na basen w dniu codziennym.

Ferie 2015r – Nemo Zaprasza!

Pragniemy poinformować opiekunów oraz dzieci i młodzież szkolną, że w okresie ferii zimowych od 16 lutego do 27 lutego 2015r (od poniedziałku do piątku) od 8:00 do 15:00 wstęp dla grup szkolnych na basen NEMO we Włoszczowie gratis!. Warunkiem bezpłatnego wejścia na basen jest wcześniejsza rezerwacja grupy bezpośrednio w kasie basenu lub pod numerem tel: 41 33 35 101(kasa).

Jednocześnie pragniemy poinformować, że bilet ulgowy dla osób indywidualnych ustala się w wysokości 3zł/1godz. dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, za wcześniejszym okazaniem legitymacji szkolnej.

W okresie ferii zimowych 21.02.2015 na basenie Nemo przewidziane są także kąpiele wodne, gry i zabawy ruchowe oraz otwarte zawody dla dzieci i młodzieży w konkurencji zjazd rurą na czas.

Serdecznie wszystkich zapraszamy i życzymy udanego wypoczynku !

II Edycja Zawodów Pływackich – podziękowania

14.01.2015r odbyło się już trzecie spotkane uczestników II Edycji Ligi Pływackiej organizowanej na basenie NEMO we Włoszczowie dla uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Spotkanie to przyniosło wiele radości, sportowych emocji i wrażeń. Dzięki organizowanej Lidze Pływackie dzieci i młodzież biorąca w niej udział może poczuć dreszczyk prawdziwych turniejowych emocji oraz zapoznać się z atmosferą panująca na zawodach.


Poniżej podajemy punktację oraz klasyfikację II Edycji Ligi Pływackiej w pdf.

1.Zestawienie Punktów - Szkoły 14.01.15.pdf

2.Klasyfikacja indywidualna Liga Pływacka 14.01.15.pdf

3.Zestawienie punkow 14.01.15.pdf

Pragniemy pogratulować wszystkim pływakom i życzymy powodzenia w następnych zawodach!

II Edycja Ligi Pływackiej – trzecie spotkanie

Serdecznie zapraszamy kadrę pracowniczą oraz młodzież szkolną do udziału w imprezie sportowej pod nazwą „Liga Pływacka” II Edycja Zawodów Pływackich dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się na basenie NEMO przy ul. Wiśniowej 43, dnia 14.01.2015r (środa) o godz. 9:00.


Zapraszamy również wszystkich chętnych na trybuny oraz zachęcamy do kibicowania swoim faworytom.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - podziękowania

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy to jednodniowa zbiórka publiczna organizowana przez Fundację „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku.

Zebrane pieniądze WOŚP – 2015r przeznaczy na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na rzecz godnej opieki medycznej seniorów.

Tegoroczna orkiestr zawitała również w niedzielę - 11.01.2015r. na basen NEMO we Włoszczowie. Specjalnie na ta okazję przeprowadzono liczne gry i zabawy w wodzie dla przybyłych dzieci z i młodzieży.


Serdecznie dziękujemy za wsparcie szczytnego celu, jakim jest niesienie pomocy potrzebującym!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - „ Wielkie Granie „

Serdecznie wszystkich zapraszamy oraz zachęcamy do wspólnej zabawy zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie z okazji zbiórki pieniężnej na szczytny cel, jakim jest niesienie pomocy potrzebującym. Imprezy towarzyszące 23 Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie i będą trwały od 09.01.2015r. do 11.01.2015r.


Terminarz:

Piątek

09.01.2015r

Godzina 19:30

Hala Sportowa przy ul. Wiśniowej 2

Mecz Piłki Siatkowej HETMAN Włoszczowa – ZUS Kielce

Sobota

10.01.2015r

Godzina 10:00 – 20:00

Hala Sportowa przy ul Wiśniowej 2

Mecze Piłki Nożnej Halowej rozgrywane w ramach Ligi Halowej 2014/2015.

Niedziela - Hala

11.01.2015r

Godzina 10:00 – 15:00

Hala Sportowa przy ul. Wiśniowej 2

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Finał Ligii Młodziczek Województwa Świętokrzyskiego

Drużyny:

- SALOS Kielce

- MUKS „ Piątka” Sandomierz

- UKS VICTORIA Włoszczowa

Niedziela – Basen „NEMO”

11.01.2015r

Godzina 12:00 – 18:00

Gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich do niesienia pomocy oraz wspólnej zabawy razem z nami - SIEMA !!!

POWRÓT