wydarzenia 2014Informacja – Nauki Pływania NEMO

Szanowni Klienci pragniemy poinformować o nadchodzącej przerwie w lekcjach nauki pływania w związku z okresem świątecznym.

Przerwa obejmuje czas od 22.12.2014r do 31.12.2014r.

Zapraszamy zaraz po Nowym Roku!

Mikołajki na basenie Nemo – podziękowania

Z okazji Mikołajek 06.12.2014r(sobota) od godziny 10:00 do 15:00 na basenie NEMO we Włoszczowie odbyły się liczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Szczególnym powodzeniem cieszyły się pompowane kule, z których nieodpłatnie mogły skorzystać wszystkie dzieciaki. Radosna i świąteczna atmosfera sprzyjała ogólnej zabawie i świetnym humorom. Zwieńczeniem całej imprezy były rozdane smakołyki ufundowane przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich milusińskich na basen w pochmurne i zimne dni!

6 grudnia - Mikołajki na Basenie Nemo ! ! !

Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych do wspólnego udziału w grach i zabawach przygotowanych przez ratowników.

Wśród atrakcji między innymi kule wodne.

Serdecznie wszystkich zapraszamy !

II Edycja Ligi Pływackiej - podziękowanie.

Zgodnie z wcześniej ustalonym terminarzem w dniu 03.12.2014r (środa) na basenie NEMO we Włoszczowie odbyło się drugie spotkanie zawodników biorących udział w kolejnej Edycji Ligi Pływackiej.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych reprezentując swoją szkołę w następujących stylach: 25m klasyczny, 25m grzbietowy.


Poniżej podajemy punktację II edycji Ligi Pływackiej w pdf.

Klasyfikacja indywidualna Liga Pływacka 28-12-14.pdf

Zestawienie Punktów podzielone na szkoły 28-12-14.pdf

Zestawienie punktów indywidualnych 28-12-14.pdf

Zapraszamy 14 stycznia na kolejne zawody pływackie.

II Edycja Ligi Pływackiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych 3 grudnia 2014r.(środa) na II Edycję Ligi Pływackiej.


Zawody zostaną przeprowadzone na basenie NEMO we Włoszczowie o godzinie 10:30.

II Edycja Ligi Pływackiej - więcej informacji.pdf

Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach i życzymy dobrej zabawy i samych sukcesów!

Dofinansowanie na bieżnię i piłki wodne

Gmina Włoszczowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 50.000zł na realizację projektu: budowa bieżni lekkoatletycznej oraz zakup piłek wodnych dla zbiornika Klekot


Informacja – Aerobik Wodny

Serdecznie wszystkich zapraszamy na basen NEMO na zajęcia Aqua Aerobiku, o stałych porach we wtorki i piątki o godzinie 20:00. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia mamy małą niespodziankę dla naszych uczestniczek aerobiku kąpiele słoneczne w solarium GRATIS!


II Edycja Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej – podziękowania

5 listopada 2014r (środa) na niecce sportowej Krytej Pływalni „Nemo” odbyło się pierwsze spotkanie II Edycji Ligi Pływackiej sezonu 2014/2015. Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie z myślą o promowaniu i rozpowszechnianiu zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy zawodów godnie reprezentując swoją szkołę rywalizowali w trzech kategoriach pływackich: klasycznej, grzbietowej i dowolnej.

Współzawodnictwo odbywało się z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe pomiędzy uczniami ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Gorący doping ze strony opiekunów, rodziców i przybyłych na trybuny znajomych stale zagrzewał do walki motywując do jak najlepszych wyników.


Poniżej podajemy punktację II Edycji Ligi Pływackiej w pdf.

1.Zestawienie Punktów - Szkoły 05.11.14.pdf

2.Klasyfikacja indywidualna Liga Pływacka 05.11.14.pdf

3.Zestawienie punkow 05.11.14.pdf

II Edycja Ligi Pływackiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych 5 listopada 2014r.(środa) na II Edycję Ligi Pływackiej.

Zawody zostaną przeprowadzone na basenie NEMO we Włoszczowie o godzinie 10:30.

II Edycja Ligi Pływackiej - więcej informacji.pdf

Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach i życzymy dobrej zabawy i samych sukcesów!

Informacja

Praca basenu NEMO w okresie świątecznym:

 • 1 listopad - basen Nemo będzie nieczynny.

 • 11 listopad - basen Nemo będzie czynny od 15:00 do 22:00.


Zapraszamy Serdecznie!

„Bezpieczeństwo Na Piątkę” – podziękowania

W dniu 28.10.2014r na terenie basenu Nemo we Włoszczowie odbył się ostatni etap VIII edycji konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę”. Uczniowie wykazali się wiedzę z zakresu ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, odpowiadając na pytania zawarte w teście. Następnym etapem eliminacji była jazda na rowerze przez specjalnie przygotowany tor przeszkód oraz sprawdzenie umiejętności z zakresu sprawnego przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie.

Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn reprezentujących poszczególne szkoły podstawowe powiatu włoszczowskiego w:

 • Koniecznie

 • Bebelnie

 • Kurzelowie

 • Krasocinie

 • Włoszczowie (SP Nr2 i SP Nr1)Zwyciężyła grupa piątoklasistów z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 we Włoszczowie, która będzie reprezentowała powiat włoszczowski w finale wojewódzkim.

Liczne nagrody niespodzianki dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy we Włoszczowie oraz Komenda Policji i Ośrodek Sportu i Rekreacji Włoszczowa motywując, tym samym do jak najlepszych osiągnięć.

Punktacja ogólna.pdf

Serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia zwycięskiej drużynie w dalszych etapach finału wojewódzkiego „Bezpieczeństwo Na Piątkę”.

„Bezpieczeństwo Na Piątkę”

Dnia 28.10.2014r (Wtorek) serdecznie wszystkich zapraszamy na VIII edycję konkursu „Bezpieczeństwo Na Piątkę”. Turniej organizowany jest przez funkcjonariuszy Powiatowej Policji we Włoszczowie dla uczniów klas piątych.


Uczestnicy Turnieju reprezentując swoją szkołę muszą wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sprawnością fizyczną pokonując przygotowany wcześniej tor rowerowy i pokazując nabyte umiejętności w pływaniu. Do rywalizacji przystąpi pięć drużyn, które będą reprezentowały szkoły podstawowe z powiatu włoszczowskiego.

Zmagania uczestników Turnieju rozpoczną się o godzinie 9:00 w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie, gdzie zostanie przeprowadzony egzamin teoretyczny. W kolejnym etapie zawodów uczniowie będą konkurowali w zakresie sportu pokonując rowerowy tor przeszkód przygotowany specjalnie na tą okazję w hali sportowej Ośrodka Sporu i Rekreacji przy Szkole Nr 1. Ostatnim etapem będącym jednocześnie zakończeniem eliminacji do VIII edycji Turnieju „Bezpieczeństwo na Piątkę” będą konkurencje z zakresu ratownictwa wodnego, które maja się odbyć na basenie NEMO we Włoszczowie.

Serdecznie zapraszamy!

„Jedz zdrowo i żyj na sportowo” – Nordic Walking.

27 września na placu włoszczowskiego basenu NEMO odbyła się impreza plenerowa pod hasłem przewodnim „Jedz zdrowo i żyj na sportowo”. W tym dniu przybyli zwolennicy uprawiania sportu -Nordic Walking i zdrowego stylu życia.


O godzinie 15:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Parków Nordic Walking powstałych na terenie trzech gmin: Kluczewska, Włoszczowy i Żytna, które połączono z rajdem nordic walking po okolicy.

Turniej piłki nożnej, siatkowej i badmintona, odlotowa kapsuła 5D, zjeżdżalnia dla dzieci, malowanie twarzy, paintball, ścianka wspinaczkowa, pokazy karate i występy artystyczne to jedne z wielu atrakcji, jakie przygotowali na ten dzień organizatorzy imprezy dla przybyłych dzieci i dorosłych.

Podczas tej samej imprezy, na pobliskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się wyścig rowerowy pod hasłem „Włoszczowa na Dwóch Kółkach”. Nagrody dla najlepszych uczestników ufundowała Grupa Kolarska MEXLLER, która zapewniła również miłą niespodziankę – wśród uczestników rajdu rozlosowany został rower górski.

Festyn poprowadził Kabaret z Konopi, a gwiazdą wieczoru był zespół „Grupa Furmana”. Na scenie nie zabrakło również lokalnych artystów– podopiecznych Domu Kultury we Włoszczowie.

Imprezie towarzyszyły Lokalne Targi Ekonomii Społecznej pod patronatem Starosty Włoszczowskiego oraz Burmistrza Gminy Włoszczowa.

Rajd Nordic walking

Zapraszamy na rajd otwierający Parki Nordic Walking na terenie działania LGD "Region Włoszczowski". Odbędzie się on 27 września 2014r. we Włoszczowie (start Basen Nemo), a realizowany jest w ramach programu współpracy "AKTiW - Aktywna Turystyka i Wypoczynek".

Pliki do pobrania:

Regulamin wyścigu rowerowego.pdf

Zgoda rodziców na uczestnictwo w wyścigu rowerowym.doc

Serdecznie zapraszamy!

Aerobik Wodny - Start 16.09. 2014r o godzinie 20:00.

Serdecznie wszystkich zapraszamy, na zajęcia Aqua fitness, w każdy wtorek i piątek o godzinie 20:00. Pierwsze zajęcia odbędą się 16.09.2014r(wtorek) godzina 20:00.

Serdecznie zapraszamy!

Wakacje na sportowo razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji we Włoszczowie

W drugiej połowie wakacji odbyły się zaplanowane wcześniej dwa obozy sportowe z Ukrainy oraz Krakowa. Sportowcy i opiekunowie z Klubu Sportowego „Tulczyńskiej Rejonowej Sportowej Szkoły Młodzieżowej” przebywali u nas od 08-13 sierpnia korzystając z naszego hotelu znajdującego się na terenie pływalni NEMO oraz wszelkich jej atrakcji takich jak: baseny, sauny, jacuzzi, zjeżdżalni jak również posiłków przygotowywanych w bufecie „Raj Pirata”. Młodzi piłkarze mieli do dyspozycji halę sportową oraz stadion, gdzie mogli przeprowadzać treningi i doskonalić nabyte umiejętności. Ponadto organizowane były wycieczki do Krakowa i Częstochowy oraz liczne spotkania, ogniska integrujące wszystkich zawodników. Uczestnicy obozu odwiedzili nas również w styczniu 2014r. biorąc udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej „Mag – Bruk Cup 2014”r.


Drugim obozem, który u nas gościł od 16 do 24 sierpnia, był obóz sportowy UKS KRAKOWIAK 85. Młodzi szczypiorniści mają na swoim koncie wiele sukcesów – jednym z największych osiągnięć, było zdobycie Pucharu Polski w Mistrzostwach Piłki Ręcznej – Kępno 17-23.06.2012r.Zwycięski zespół prowadziła Krzysztofa Pietrykowska - trenerka młodych talentów. Uczestnicy obozu tak jak poprzednicy korzystali z wszelkich atrakcji i udogodnień znajdujących się na basenie Nemo oraz z pozostałych obiektów OSiR Włoszczowa doskonaląc umiejętności sportowe.


Pragniemy podziękować za przybycie i życzymy samych sukcesów pozwalających realizować wszystkie plany i zamierzenia sportowe.

Powodzenia!!!

Informacja - Nauka pływania

Szanowni Klienci informujemy, że trwają zapisy na naukę pływania pod okiem wykwalifikowanej kadry ratowniczej. Tworzymy grupy dostosowane do wieku i posiadanych umiejętności. Startujemy od połowy września po przerwie technicznej.

Szczegółowych informacji oraz zapisów można dokonywać odwiedzając nas na Basenie NEMO lub dzwoniąc pod numer tel. 41 33 35 101(kasa). Dodatkowo zamieszczamy poniżej regulamin pdf., z którym prosimy się zapoznać.


Regulamin szkółki pływania NEMO we Włoszczowie.pdf

Zgoda rodziców/opiekunów prawnych na uczestnictwo w zajęciach nauki pływania.pdf

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Przerwa techniczna:

Od dnia 01.09.2014 do dnia 07.09.2014 basen Nemo będzie nieczynny z powodu przerwy technologicznej. Wszystkich Klientów przepraszamy i zapraszamy już od 08.09.2014r (poniedziałek) o 8:00.

Przepraszamy i serdecznie zapraszamy po przerwie

Informacja

Szanowni Klienci informujemy, że basen NEMO we Włoszczowie w dniu 15 sierpnia 2014r (piątek) jest otwarty od 15:00 - 22:00.

Serdecznie Zapraszamy

I EDYCJA Bezpiecznych Wakacji na Basenie "NEMO" i "KLEKOCIE"

Dnia 20 lipca 2014r od godzin rannych na basenie "NEMO” rozpoczął się cykl szkolenia z RKO (resuscytacji krążeniowo – oddechowej ) na fantomie dla dzieci i dorosłych. Celem resuscytacji jest utrzymanie przepływu krwi przez mózg i mięsień sercowy oraz przywrócenie czynności własnej układu krążenia. Natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji przez świadków zdarzenia zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia trzykrotnie. Po godzinie 12 na KLEKOCIE wszyscy przebywający w tym czasie plażowicze również uczestniczyli w szkoleniu. Każdy uczestnik szkolenia dostał pamiątkowy upominek ufundowany przez Burmistrza Gminy Włoszczowa Bartłomieja Dorywalskiego, wręczony przez Dyrektora OSiR Andrzeja Kiedrzynka.


Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w szkoleniu i zapraszamy już dziś na II edycję Bezpiecznych Wakacji na Basenie "NEMO” i Klekocie, która odbędzie się 24 sierpnia.

Bufet „Raj Pirata” zaprasza!

Bufet „Raj Pirata” posiada bogate i różnorodne menu, które zaspokoi potrzeby wymagających smakoszy. Mała gastronomia jest miejscem kameralnym i usytuowanym na I piętrze basenu NEMO.

Serdecznie zapraszamy gości hotelowych, osoby prywatne jak i również grupy zorganizowane (kolonie, wycieczki, obozy) na ciepły posiłek w miłej i przytulnej atmosferze z widokiem na basen.

Przyjmowane są również zamówienia na wynos (catering) z dowozem na podany adres.


Życzymy Smacznego!

Wakacyjny kurs Nauki Pływania

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe na Wakacyjny Kurs Nauki Pływania. Zajęcia odbywać się będą od 2 lipca do 4 sierpnia, w każdy poniedziałek, środę, piątek – 16:00. Kurs obejmuje 15 godzien intensywnej nauki, a jego koszt to 225zł.

Osoby zainteresowane proszone są o dokonywanie zapisów bezpośrednio w kasie basenu lub pod numerem tel: (41) 33 35 101.

Zakończenie Ligi Pływackiej – Piknik

W dniu 11.06.2014r.(środa) na placu za basenem NEMO odbyło się uroczyste wręczenie nagród rzeczowych, pucharów oraz dyplomów ufundowanych przez Urząd Gminy i Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

Zorganizowana impreza była podsumowanie V etapów Ligi Pływackiej i miała charakter pikniku na świeżym powietrzu, co spotkało się z dużym entuzjazmem i zadowoleniem wszystkich uczestników. Piękna pogoda, zapachy z grilla oraz dobra muzyka sprzyjała dobrej zabawie i świetnej atmosferze.

Celem zorganizowania Ligi Pływackiej na naszym basenie było popularyzowanie pływania wśród dzieci i młodzieży, jako ciekawej formie uprawiania sportu i rywalizacji, a także wyłonienie najlepszych zawodników reprezentujących swoją szkołę.

Liczne oklaski i poczęstunek otrzymali wszyscy uczestnicy, jednakże tylko najlepsi zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez Burmistrza Gminy Włoszczowa – Bartłomieja Dorywalskiego i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji – Andrzeja Kiedrzynka.


Serdecznie dziękujemy opiekunom, trenerom oraz wszystkim uczestnikom Ligi Pływackiej za promowanie sportowego stylu życia i świetną zabawę.

Projekt „Umiem Pływać” – podziękowania

W dniu 02.06.2014r. (poniedziałek) na basenie Nemo we Włoszczowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczniom ze szkoły w Oksie, którzy uczestniczyli w powszechnej nauce pływania w ramach realizowanego projektu „Umiem Pływać”. Opiekunowie wraz z dziećmi w podziękowaniu za profesjonalną naukę pływania, świetną zabawę oraz możliwość korzystania z wszystkich atrakcji basenu wręczyli Dyrektorowi i ratownikom z Ośrodka Sportu i Rekreacji piękne bukiety kwiatów.

Zwłaszcza teraz w okresie przedwakacyjnym dzieciaki mogły zapoznać się z wszelkimi niebezpieczeństwami związanymi z wodą oraz nabyć podstawowe umiejętności pływania.


VI Europejski Tydzień Sportu - podziękowania

W dniach od 17 – 23 maja 2014r. odbył się VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. W XX Jubileuszowej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin organizatorem sportowych zmagań we Włoszczowie był Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadzając szereg konkurencji dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Poniżej przedstawiamy wykaz ważniejszych imprez sportowych:

17.05.2014r – gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, w których udział wzięło 358 osób. W tym dniu został zorganizowany również test COOPER, gdzie najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Faryna - przepłynął 720m w czasie 12minut.
18.05.2014r. – zostały zorganizowane zawody ratownicze dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Uczestnicy zawodów zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przed medycznej.
20.05.2014r – otwarte zawody w badmintona (hala OSiR)
21.05.2014r – mini piłka nożna dla dzieci i młodzieży (stadion OSiR)
22.05.2014r – rozgrywki siatkówki plażowej (stadion OSiR)
23.05.2014r. – turniej piłki siatkowej ( hala OSiR)


Współpracując z miejscowymi i okolicznymi szkołami poprzez świetną zabawę, rozdając wiele dyplomów zachęcaliśmy do ruchu na świeżym powietrzu oraz sportowego trybu życia.

W sumie w przeprowadzonych imprezach sportowych wzięło udział 1157 uczestników.

Sprawozdanie ETS.pdf

Sprawozdanie COOPER.pdf

Serdecznie wszystkim dziękujemy za uczestnictwo i świetną zabawę!

Dzień Dziecka na basenie NEMO

1 czerwca 2014r (Niedziela) z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na świętowanie w wodzie. Na ten dzień przygotowaliśmy specjalnie dla Was mnóstwo atrakcji (gry i zabawy) w promocyjnej cenie 3złi/ 1godz. do 18 roku życia, za okazaniem legitymacji szkolnej.


Pakuj kąpielówki, czepek, klapki i ręcznik czekamy na Ciebie!

Finał Ligi Pływackiej – 11.06.2014r.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji wraz z organizatorem imprez sportowych na basenie NEMO serdecznie zapraszają wszystkich uczestników pięciu etapów zawodów pływackich na podsumowanie i zakończenie Ligi Pływackiej.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11.06.2014r. (środa) o godzinie 11:00 na krytej pływali NEMO we Włoszczowie.

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy!

Europejskiego Tydzień Sportu

Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie informuje, że w dniach od 17-23 maja 2014r. odbędzie się Jubileuszowa XX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - 2014r. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.


Tabela punktowa.pdf

Regulaminy zawodów.pdf

Plan imprez sportowych

17.05.2104 (sobota) - godz. (12:00 - 15:00) - zawody sportowo rekreacyjne
dla dzieci (piłka wodna; zjazd rurą na czas; nurkowanie po omacku; wyścigi
na materacach; wodny tor przeszkód godz.(15:00-17:00) test Coopera
dla wszystkich na basenie).

18.05.2014 (niedziela) - godz.(12:00 -17:00) -zawody ratownicze dla wszystkich (pływanie na czas 100m z przeszkodami, rzut rzutką rękawową do celu,
rzut rzutką koszową na odległość, reanimacja na fantomie).

19.05.2014(poniedziałek) - godz. (10:00 - 17:00) - gry i zabawy na basenie
(piłka wodna).

20.05.2014(wtorek) - godz.(10:00 - 17:00) - gry i zabawy na basenie,
piłka nożna(gimnazja)-Orlik.

21.05.2014(środa) - godz.(10:00 - 20:00) - piłka nożna dla dzieci i młodzieży ,
gry i zabawy na basenie, piłka siatkowa chłopców( gimnazja),
siatkówka plażowa(chłopców) - Stadion.

22.05.2014(czwartek)- godz.(10:00 – 17:00) - gry i zabawy na basenie,
piłka siatkowa dziewczęta(gimnazja)-Orlik.

23.05.2014(piątek) - godz.(10:00 - 20:00) - gry i zabawy na basenie,
siatkówka plażowa(chłopców) - Stadion


Szczegółowych informacji udziela Michał Jamrozik pod nr tel.508-331-415

Serdecznie wszystkich zapraszamy!


Aqua Zumba - informacja

Zajęcia z Aqua Zumby prowadzone przez Panią instruktor Annę Kasprzyk zostały odwołane, o wznowieniu zajęć poinformujemy na naszej stronie internetowej.


Zostań ratownikiem WOPR

Szczegóły w załączonym pliku poniżej.

Kurs ratownika WOPR.pdf

Kryta Pływalnia w "długi weekend majowy"

Godziny otwarcia Krytej Pływalni NEMO w „długi weekend majowy”:

 • 01.05.2014r. (czwartek) - czynne od godz. 10.00 do godz. 22.00

 • 02.05.2014r. (piątek) – czynne od godz.8:00 do godz. 22:00

 • 03.05.2014r. (sobota) - czynne od godz. 10.00 do godz. 22.00

 • 04.05.2014r. (niedziela) - czynne od godz. 10.00 do godz. 22.00


Serdecznie Zapraszamy!

V etap Ligi Pływackiej – podziękowania

09.04.2014r(środa)na krytej pływalni NEMO we Włoszczowie odbył się ostatni etap Ligi Pływackie dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Ważnym aspektem całego przedsięwzięcia było sprawdzenie umiejętności na poszczególnych poziomach pływackich oraz promowanie zdrowego i sportowego trybu życia połączonego z świetną zabawą i zdrową rywalizacją.

Uczestnicy zawodów mieli okazję zapoznać się z atmosferą panującą na zawodach jak i również podnosić poziom już zdobytych umiejętności poprzez rywalizację w grupie.

Największą ilość punktów oraz pierwsze miejsce zdobyła szkoła SP Nr 1 we Włoszczowie.


Punktacja szkół podstawowych:
I miejsce SP Nr1 we Włoszczowie - 640 pkt.
II miejsce SP Nr 2 we Włoszczowie - 346 pkt.
III miejsce SP Bukowa -95 pkt.

Punktacja szkół gimnazjalnych:
I miejsce PG Nr 1 we Włoszczowie - 552 pkt.
II miejsce PG Nr 2 we Włoszczowie - 449 pkt.
III miejsce PG Konieczno - 30 pkt.

Punktacja szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce ZSP Nr 2 we Włoszczowie - 606 pkt.
II miejsce ZSP Nr 1 (I LO) we Włoszczowie - 557 pkt.
III miejsce ZSP Nr 3 we Włoszczowie - 18 pkt. (uczniowie szkoły nie podjęli walki w ostatnich dwóch etapach)

Klasyfikacja osób indywidualnych dla szkół podstawowych (dziewczęta):
I miejsce Michalina Sobótka - SP Nr 1 we Włoszczowie / 90 pkt.
II miejsce Natalia Cholerzyńska – SP Nr 1 we Włoszczowie/79 pkt.
III miejsce Martyna Sosnowska – SP Nr 1 we Włoszczowie/54 pkt.

Klasyfikacja osób indywidualnych dla szkół podstawowych (chłopcy):
I miejsce Robert Świeboda - SP Bukowa /95 pkt.
II miejsce Antoni Borowiec - SP Nr 1 we Włoszczowie /82 pkt
III miejsce Maciej Mesjasz – SP Nr 1 we Włoszczowie /68 pkt.

Klasyfikacja osób indywidualnych - gimnazja (dziewczęta):
I miejsce Olga Albrycht – PG Nr 2 we Włoszczowie/81 pkt.
II miejsce Marta Paniewska – PG Nr 1 we Włoszczowie/79 pkt.
III miejsce Natalia Dorywalska – PG Nr 2 we Włoszczowie/46pkt.

Klasyfikacja osób indywidualnych - gimnazja (chłopcy):
I miejsce Dawid Łączek – PG Nr 1 we Włoszczowie/97 pkt.
II miejsce Igor Niewiadomski – PG Nr 2 we Włoszczowie/74 pkt.
III Daniel Szwajkowski – PG Nr 1 we Włoszczowie/71 pkt.

Klasyfikacja osób indywidualnych – szkoły ponadgimnazjalne (dziewczęta):
I miejsce Karolina Chudobska – ZSP Nr 2 we Włoszczowie/100 pkt.
II miejsce Anna Rak – ZSP Nr 1 (LO) we Włoszczowie/97 pkt.
III miejsce Agnieszka Kowalska – ZSP Nr 2 we Włoszczowie/70 pkt.

Klasyfikacja osób indywidualnych – szkoły ponadgimnazjalne (chłopcy):
I miejsce Wojciech Mesjasz – ZSP Nr 1 (LO) we Włoszczowie/101 pkt.
II miejsce Michał Szczepanik – ZSP Nr 1 (LO) we Włoszczowie/92 pkt.
III miejsce Mateusz Walkowicz – ZSP Nr 2 we Włoszczowie/66 pkt.

Poniżej podajemy szczegółową punktację V etapu Ligi Pływackiej w pdf.

1.Klasyfikacja ogólna czasy i punkty Kwiecień 2014.pdf

2.Klasyfikacja Ogólna grudzień styczeń marzec kwiecień.pdf

3.Liga same punkty kwiecień 2014.pdf

4.Zestawienie Punktów podzielone na szkoły kwiecień 2014.pdf

Zapraszamy wszystkich na uroczyste wręczenie nagród w pierwszym tygodniu czerwca dokładny termin, miejsce i czas spotkania podamy po wcześniejszym ustaleniu z opiekunami na naszej stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom Ligi Pływackiej za dostarczone emocje i świetną zabawę oraz opiekunom za motywowanie podopiecznych do sportowego stylu życia.

IV etap Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej – podziękowania

Zgodnie z terminarzem 02.04.2014r. (środa) na basenie Nemo we Włoszczowie odbył się kolejny IV etap Ligi Pływackiej.

Wśród szkół podstawowych nadal na prowadzeniu utrzymuje się SP Nr 1 we Włoszczowie uzyskując największą liczę punktów .


Punktacja szkół podstawowych:
I miejsce SP Nr 1 we Włoszczowie – 494 pkt.
II miejsce SP Nr 2 we Włoszczowie - 315pkt.
III miejsce SP Bukowa - 73pkt.

Punktacja szkół gimnazjalnych:
I miejsce PG Nr 1 we Włoszczowie – 443 pkt.
II miejsce PG Nr 2 we Włoszczowie – 352 pkt.
III miejsce PG Konieczno – 30 pkt.

Punktacja szkoły gimnazjalne :
I miejsce ZSP Nr 2 we Włoszczowie – 484 pkt.
II miejsce I LO we Włoszczowie – 447 pkt.
III miejsce ZSP nr 3 we Włoszczowie – 18 pkt.

Poniżej podajemy szczegółową punktację IV etapu Ligi Pływackiej w pdf.

1.Klasyfikacja ogólna czasy i punkty Kwiecień 2014.pdf

2.Klasyfikacja Ogólna grudzień styczeń marzec kwiecień.pdf

3.Liga same punkty kwiecień 2014.pdf

4.Sztafety Kwiecień 2014.pdf

5.Zestawienie Punktów podzielone na szkoły kwiecień 2014.pdf

Serdecznie wszystkim dziękujemy za świetną zabawę i dostarczone emocje oraz zapraszamy na ostatni finałowy V etap Ligi Pływackiej, który odbędzie się 09.04.2014r.

Aqua Fitness - zapraszamy na zajęcia !Aqua Zumba powraca!


III etap Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej – podziękowania

05.03.2014r. na basenie „Nemo” we Włoszczowie po raz trzeci odbył się kolejny etap Ligi Pływackiej sezonu 2013/2014. Swoje zmagania i umiejętności reprezentowali uczniowie z poszczególnych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na dzień dzisiejszy prowadzenie spośród szkół podstawowych i gimnazjalnych obieli uczniowie z SP Nr 1 we Włoszczowie uzyskując 117 punktów i PG Nr 1 we Włoszczowie zdobywając 120 punktów. Ze szkół ponadgimnazjalnych na pierwsze miejsce wyłoniła się szkoła LO Nr 1 we Włoszczowie gromadząc 130 punktów.

Poniżej podajemy punktację III etapu Ligi Pływackiej w pdf.

1.Klasyfikacja ogólna czasy i punkty Marzec 2014

2.Klasyfikacja Ogólna grudzień styczeń Marzec

3.Liga same punkty Marzec 2014

4.Sztafety Marzec 2014

5.Zestawienie Punktów podzielone na szkoły Marzec 2014

Serdecznie wszystkim dziękujemy oraz zapraszamy na kolejny IV etap już 02.04.2014r.(środa).

Ferie Zimowe Luty 2014r z OSiR Włoszczowa.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o aktywność dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. Aktywnie spędzający czas uczniowie korzystali nieodpłatnie z hali sportowej, gdzie codziennie odbywały się treningi piłki nożnej halowej: Hetman Włoszczowa, DECO Włoszczowa. Dużą popularnością cieszyły się rozgrywki tenisa stołowego popularyzowane przez Pana Zbigniewa Cholerzyńskiego z SP1.

Nie zabrakło również treningów siatkarskich zawodniczek Victorii Włoszczowa prowadzonych przez trenera Pana Wojciecha Guździoła.

Zwieńczeniem ferii w hali sportowej były ogólnopolskie zawody BRD – bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Głównym organizatorem turnieju był Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Współorganizatorami: Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie.

Patronat honorowy sprawowali: Burmistrz Gminy Włoszczowa Bartłomiej Dorywalski oraz prezes Automobilklubu Kielce Krzysztof Tutak.

Głównym sponsorem turnieju był Burmistrz Gminy Włoszczowa Bartłomiej Dorywalski. Nagrody dla najlepszych zawodników w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów ufundowali także Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz oraz Świętokrzyski Komendant Policji.

Kolejnym obiektem obleganym przez najmłodszych był basen Nemo we Włoszczowie. Młodzież mogła skorzystać z biletów o obniżonej cenie specjalnie na czas ferii - 3zł/1h. Ponadto ponad pół tysiąca osób wraz ze szkolnymi opiekunami stawiało się w zorganizowanych grupach pływackich, w tym przypadku były to całkowicie nieodpłatne wejścia na basen. Cieszymy się, że tak wiele szkół uczestniczyło w programie Ferie 2014 – Razem z Nami na Zdrowo i Sportowo! Uczniowie, którzy nas odwiedzili w okresie wolnym od nauki to podopieczni ze szkół z: Konieczna, Czarncy, Komorników, Oleszna, Węgleszyna, Secemina, Kurzelowa, Bebelna, Bukowy, Krasocina, Czostkowa, Szczekocin oraz Włoszczowy.

OSiR Włoszczowa składa serdeczne podziękowania dla pedagogów za poświęcony czas najmłodszym oraz wspieranie naszych działań mających na celu popularyzowanie sporu i zdrowego trybu życia.

Serdecznie Dziękujemy.

II Mistrzostwa Szkoły - ZSP Nr 2 we Włoszczowie w pływaniu.

W dniu 31.01.2014r. na basenie NEMO we Włoszczowie rozegrane zostały wewnętrzne II Mistrzostwa Szkoły ZSP Nr 2 w pływaniu. Na starcie stanęli najlepsi pływacy z klas sportowo – militarnych oraz fakultetów z pływania. Zawody rozegrano w 9 konkurencjach, w których uzyskano wiele wartościowych wyników min. czas uzyskany przez Mateusz Walkowicza z II s LO w wyścigu na 50 m stylem dowolnym 33.84 s.

Wręczenia pamiątkowych statuetek i dyplomów dokonali Pan Marek Ledwoch - Dyrektor ZSP Nr 2 oraz Pan Andrzej Kiedrzynek- Dyrektor OSiR we Włoszczowie.

Wyniki poszczególnych konkurencji.pdf

Ferie 2014
Razem z Nami na Zdrowo i Sportowo!

Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie promując aktywność wśród dzieci i młodzieży szkolnej na okres ferii zimowych od 03 lutego do 15 lutego 2014r (od poniedziałku do piątku) w godzinach do południowych od 8:00 do 15:00 obniża cenę biletu do 3zł/1h.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o przynoszenie legitymacji.


Badania Mammograficzne

Geneva Trust Polska Sp. Z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka zaprasza mieszkanki Gminy Włoszczowy na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania będą przeprowadzane w Mammobusie na parkingu przed basenem Nemo w dniu 24 stycznia 2014 roku, w godz. od 9:00 do 13:00 oraz od 14:00 do 17:00.

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1944-1963).Rejestracja telefoniczna pod numerami telefonu: 58 325 76 20 lub 58 325 76 21.

Serdecznie zapraszamy!


WARSZTATY ZIMOWE 2014 – Zima na sportowo z OSiR Włoszczowa

Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 7 do 12 lat organizuje na swoich obiektach Warsztaty Zimowe 2014r, które odbędą się w dniach od 03.02.2014 – 07.02.2014.

Uczestnicy będą brali udział w zajęciach prowadzonych na sportowo, rekreacyjnie oraz poznawczo. Odbędą się treningi pływackie oraz treningi wytrzymałościowe. W różnorodnym programie przewidziane są także kąpiele, wodne, gry i zabawy ruchowe oraz rozgrywki zespołowe. Zapewniamy kadrę wychowawczą, która sprawi, że Państwa dzieci będą uczestniczyły w zajęciach integrujących, uczących samodzielności oraz odpowiedzialności.

Zapisów należy dokonać do 30 stycznia 2014r. bezpośrednio w kasie basenu NEMO lub pod numerem tel: 41-33-35-101. Wszelkie szczegóły podajemy w załączniku pdf.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, nie przegap i zapisz się już dziś!

Program Warsztaty Zimowe 2014.pdf


II etap Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej – podziękowania

Już po raz drugi na niecce sportowej Krytej Pływalni „Nemo” odbył się kolejny etap Ligi Pływackiej sezonu 2013/2014. Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie z myślą o promowaniu i rozpowszechnianiu zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy zawodów godnie reprezentując swoją szkołę rywalizowali w trzech kategoriach pływackich: klasycznej, grzbietowej i dowolnej.
Współzawodnictwo odbywało się z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe pomiędzy uczniami ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Gorący doping ze strony opiekunów, rodziców i przybyłych na trybuny znajomych stale zagrzewał do walki motywując do jak najlepszych wyników.

Poniżej podajemy punktację II etapu Ligi Pływackiej w pdf.

Liga - punkty styczeń 2014.pdf

Podsumowanie Pierwszego i Drugiego Etapu.pdf

Sztafety styczeń 2014.pdf

Zestawienie Punktów podzielone na szkoły styczeń 2014.pdf

Klasyfikacja ogólna czasy i punkty styczeń 2014.pdf

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wspólną zabawę oraz zapraszamy na kolejne etapy.


II etap zawodów ligi pływackiej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sezonu 2013/2014.

W dniu 08.01.2014r.(środa) o godzinie 10:00 na basenie Nemo we Włoszczowie odbędzie się II etap z cyklu zawodów ligi pływackiej organizowanych dla szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawodnicy będą mogli rywalizować w swoich kategoriach wiekowych reprezentując swoją szkołę w następujących stylach:
25m klasyk, 25m grzbiet, 8x25m dowolny - mieszany.

Celem organizowania ligi pływackiej jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Serdecznie Wszystkich zapraszamy i zachęcamy do dopingowania swoich faworytów.

POWRÓT